İstanbul’a Yakın Tatil Yerleri

avsa-2016

İstanbul’a yakın tatil yerlerinin başında gelen Avşa Adası İstanbul’un gürültüsü, kirliliğinden uzaklaşmak isteyenler için bahar ve özellikle yaz aylarında en çok tercih edilen tatil yerleri alternatifleri arasında yer alır. Avşa Adası doğal güzelliğini korumayı başaran, temiz havası olan, şehrin gürültüsünden uzak olan bir yerdir. İstanbul’un yanı başında Avşa Adası’na ulaşımın yakın olması İstanbullu ailelerin tercih noktası olmaktadır. Konumuna sakinliği, eğlence isteyenler içinse yaz aylarında müzik ve eğlencenin hiç bitmediği bu yer temiz havasıyla sizleri rahatlatacak, güzel bir tatil geçirme fırsatı yakalamanıza yardımcı olacaktır.

“Avşa Adası’na İstanbul’dan yaz aylarında sürekli düzenlenen Avşa İDO deniz otobüsü seferleri yada Tekirdağ üzerinden arabalı feribot seferleri ile yaklaşık 3 saatte ulaşabilirsiniz.”

avsa-haritaa
AVŞA ADASI İSTANBUL BANDIRMA ULAŞIM

İstanbullu Tatilcilerin Avşa’yı Tercih Sebepleri

  • Avşa Adası, sağlıklı bir havaya sahip olması nedeniyle başta İstanbul’lu tatilciler olmak üzere, Tekirdağ, Bursa, Ankara ve Eskişehir gibi yakın konumlardan gelen aileler tarafından tercih edilmektedir.
  • İstanbul çevresinde oturuyorsanız, daha uzaklara bakmanıza gerek olmadığı için, hafta sonlarında bile gidip görebilirsiniz.
  • Doğal güzellikleri, eşsiz dokusuyla görenleri hayran bırakacak bir güzellikte olması nedeniyle mutlaka görmeniz gereken bir yerdir. Özellikle sadece kadınların denize girebildiği kadınlar plajı da Avşa’yı farklı kılan bir seçenektir.
  • Yaz aylarında İstanbul’a yakın olup uygun fiyatlara tatil yapmaya imkan veren bir yerdir.
  • İstanbul’a yakınlığı ve her gün İstanbul’dan düzenlenen hızlı feribotların bulunması aynı gün içinde tatile gelip denize girilmeye başlanan ender yerlerdendir.
  • Avşa’da Yazın görselliğiyle kışın görselliği farklı olsa da, her iki mevsimin de kendine has bir güzelliği vardır. Kışın pek açık yer olmasada bir kaç tane kışın Avşa’da açık otel bulunmaktadır.
  • Konaklama yapacak olan kişiler için, sayısız uygun fiyatlı otel ve pansiyon imkanı bulunması dolayısıyla konaklama sorunu yaşamazsınız, adanın keyfini dilediğiniz kadar çıkarabilirsiniz.
  • Ada içerisinde tekne veya yat gezileriyle adanın her yerini görebilirsiniz.
  • Avşa için “fakir bodrumu” her ne kadar tanımı yapılsa da son yıllarda bir biri ardına açılan plajlar ve lüks sayılacak Avşa standardı üstündeki oteller İstanbul’lu elit tatilcilerin de tercih noktası olmuştur.

ayanya-beach-avsa (31)

AYANYAPOLİS ÇINAR KOYU

Avşa’daki tatilinize renk katacak mekanlardan ilki ise Ayanyapolis‘tir. Avşa Çınar Koyu güneyindeki Ayanyapolis’te kendinizi Avşa’da Bodrum’da hissedeceksiniz. Bu yaz sizi de adamızda yani aramızda görmek isteriz… Bekliyoruz.

Önemli Bilgilendirme; “Avsavip.com” Avşa’da faaliyet gösteren otel, motel,pansiyon,apartların tanıtımı ile birlikte Avşa’ya konaklama için gelecek misafirler için bir tatil rehberidir.
Avsavip.com rehberlik amacı ile kurulmuş olup site içerisindeki işletme bilgileri işletmelerin izni ve beyanları doğrultusunda yayınlanmaktadır. İşletme yetkililerinin farklı yönlendirmeleri sonucu oluşabilecek mağduriyetlerinizden sitemiz sorumlu değildir. Avsavip.com sizin adınıza rezervasyon yapmaz sadece işletme tanıtımı gerçekleştirir. Web sitemizde yayınlanan yorumlar ziyaretçilerin kendi yorumlarıdır. Gönderilen tüm yorumların yayın hakkı gizlidir. Sitemap

Sosyal Ağlardan Bizi Takip Edebilirsiniz.

Diğer Tatil Rehberlerimiz;

avşa adası otelleri

avşa adası tatil rehberi