İdo Avşa Seferleri

ido-avsa-adasiİdo Avşa Seferleri Avşa Adası-İstanbul arası yolculuğu iki buçuk saat gibi kısa zaman dilimine düşürmektedir. Yaz aylarında yapılan İdo Avşa Seferlerine İstanbul’dan Avşa’ya tatile gelmek isteyen tatilciler tarafından büyük ilgi görmektedir. İdo’nun hızlı feribotları tarafından gerçekleşen İdo Avşa Adası seferlerine araçsız yalnızca yolcu kabul etmektedir. İstanbul’dan aracınız ile Avşa Adası’na gelmek istiyorsanız Avşa Tekirdağ Gemi Seferleri hattını tercih etmelisiniz.

İdo Avşa Sefer Saatleri 2017

Nisan ayından Haziran ayında okullar kapanıncaya kadar sefer saatleri; Cuma günleri gidiş: İstanbul Bostancı’dan kalkış saat 18:30; İstanbul Yenikapı’dan kalkış saat 19:05; Marmara Adası’na varış saat 21:40; Avşa Adası’na varış saat 22:10. Pazar günleri dönüş: Avşa Adası’ndan kalkış saat 16:00; Marmara Adası’ndan kalkış saat 16:30; Yenikapı’ya varış saat 19:05; Bostancı’ya varış saat 19:35 olarak belirlenmiştir. 2017 yaz sezonu başlangıcında ise İdo Avşa Seferleri yine yakın tarihlerde başlanması planlanmaktadır.

İdo Avşa Adası Bilet Fiyatları

İdo tarafından 2016 yazında fiyatlar hizmet bedeli dahil maksimum 60 TL olarak belirlenmişti. Güncel fiyatlar için İDO gişelerinden bilgi alınabilmektedir.

İdo Avşa Adası Seferleri Ne Zaman Başlayacak?

İDO’nun İstanbul-Marmara Adası-Avşa Adası hattında seferleri geçtiğimiz 2016 yaz aylarında Nisan ayı sonlarında başlamıştır. 2017 yılında da seferlerin nisan ayı sonunda başlaması planlanmaktadır. İdo Seferleri düzenli olarak eylül ayı ikinci haftasına kadar sürmektedir.  Ekim ayı sonuna kadar ise haftanın belli günlerinde seferler düzenlenmektedir.

Avşa Adası İdo ile Kaç Saat Sürmektedir?

Avşa Adası İdo ile İstanbul’dan Avşa’ya 2 saat 45 dakika sürmektedir. Bu süre İstanbul’dan kalkış süresine göre değişmektedir. Yenikapı, Bostancı ve Avcılar’dan kalkış mesafeleri bu süreye göre dahil edilmelidir.

Avşa Adası Avcılar Seferleri

2016 yaz aylarında temmuz ayı itibari ile başlayan İdo Avşa Adası Avcılar seferleri hafta sonları düzenlenmiştir.