Avşa Adası’nda Ne Kadar Harcanır?

Avşa Adası’nda ne kadar harcanır sorunuza bu yazımızda cevap olmaya çalışacağız. Avşa Adası Tatil harcamasının en önemli ve en başta gelen 2 başlığından biri ulaşım diğeri konaklama masraflarıdır. Eğlence ve yemek masraflarıda sizin harcamanıza kalmış.Avşa Adası Yolda Ne Kadar Harcanır?

Eğer İstanbul üzerinden Avşa Adası’na gelecek iseniz önünüzde 2 yol bulunmaktadır. Bunun birincisi deniz otobüsleri ile hızlı bir şekilde Avşa Adası’na ulaşmaktır. Bir diğeri ise Silivri hattı üzeriden hareket özel yolcu gemileridir. Bu ulaşımı seçerseniz masraflarınız önemli miktarda azalacaktır. Örneğin geçen sene ulaşım fiyatları Silivri üzerinden kişi başı 40 TL iken Yenikapı yada Bostancı’dan kalkan İDO deniz otobüsleri fiyatları 70 ila 90 TL arasında oluyordu. Fakat deniz otobüslerinin erken bilet alımı uygulamasından faydalanabiliyorsanız bu sizin için avantaja dönüşebilir. Bu uygulama ile deniz otobüsü biletini kişi başı 70’TL’den satın alabilirsiniz. Tabi son dakikaya bırakırsanız fiyat artacaktır. Erdek’ten Avşa’ya geleceksiniz 20 TL yolcu 65 TL araç bedeli Gestaş feribotlara ödersiniz. Detaylı Avşa Adası bilet fiyatları için tıklayınız.

yakamoz-pansiyon-avsa

Avşa Adası Pansiyon Fiyatları

Konaklama da ise Avşa pansiyonları en hesaplı en uygun tatil seçeneklerini size sunmaktadır. Temmuz ve Ağustos ayı civarlarında yapacağınız bir tatil için örneğin iki kişilik bir odanın fiyatı yaklaşık olarak 80 TL iken denize sıfır bir pansiyonun fiyatı 100 TL olmaktadır. Bunun yerine bir apartta kalmak isterseniz denize sıfır bir apart 100 TL iken biraz daha arka taraftaki yer alan apart fiyatları 70 ila 80 TL arasındadır. Detaylı Avşa Adası pansiyon fiyatları için tıklayınız.

Avşa Adası’nda Yiyecek Fiyatları

Avşa Adası’nda bir önemli olan harcama da yeme içme ihtiyaçlarının karşılanmasıdır. Eğer 3 gün veya daha kısa bir tatil düşünüyor iseniz kısıtlı olan zamanınızı alışveriş ve yemek yapmak ile harcamamanızı öneririz. Dışarıda uygun fiyatlarda restoran ve lokantalarda yeme içme ihtiyacınızı karşılayabiliriniz.

Örneğin; sabah, öğle ve akşam en iyi şekilde yeme içmeye ne kadar harcarım diyorsanız 100 TL civarlarında masraf harcamayı göze almanız gerekir. Aperatiflerle ben kendimi geçiştiririm diyorsanız bu fiyat yarıya düşmektedir. Bir mekâna gidip oturduğunuz da ortalama hepsinde fiyatlar; çorba 10 ila 18 TL, hamburger 19 TL, İskender 25 ila 35 TL arasında, döner 17 ila 10 TL civarında, kumru 13 TL, tavuk çöp şiş ve balık fiyatları 25 ila35 TL arasında değişmektedir. Yemeğinizi kendiniz yapmak isterseniz de marketlerden alışveriş yaparak kaldığınız pansiyon veya apartların mutfağında yemeğinizi yapabilirsiniz. Avşa Adası marketleri hakkında bilgi almak için tıklayınız.

çınar koyu avşa

Avşa Adası Koyları

Gezmeyi ve eğlenmeyi seviyorsanız buda tatil harcamalarınızın dördüncü bir şıkkı olacaktır. Adadaki koyları gezmek isterseniz eğer minibüslerle kişi başı 3 TL ödeyerek adanın en güzel yerlerini gezebilirsiniz. Burada yeme içmeye masraf yapmak istemiyorsanız yanınıza temel ihtiyaç duyabileceğiniz su ve aperatif yiyecekleri yanınıza almalısınız. Yada zahmete girmek istemezseniz koylarda yer alan kır gazinolarında yeme içme ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Oldukça uygun fiyatlarla hizmet veren bu tesislerden Avşa Adası’na özgü deniz ürünlerinin tadına bakabileceğiniz gibi et ve tavuk ürünlerini de sizlere isteğiniz üzere servis edilecektir. Eğlence için ise bar veya diskoların da geçireceğiniz bir gece 50 ila 100 TL arasında bir harcama yapmak durumunda kalacaksınız. Avşa Adası’nın popüler koyları hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Eğlence Mekanları

Eğlence mekânların da yerli içkiler 15 TL iken yabancı içkiler 25 TL’dir. Şişe açtırmak isteyenler için bu fiyat en az 350 TL’den başlar. Mezeleri 10 ila 15 TL arasındadır. Barlar sokağındaki mekanlara giriş ücretsizdir. Discoların çoğuna eğer dışardan gelen misafirseniz ve çift değilseniz giriş ücreti alınabiliyor. Bazı discolar ise damsız giriş kabul etmiyor… Avşa Adası’nın popüler eğlence mekanları için tıklayınız.

Avşa Adası Plajları

Avşa Adası Sahilleri tamamen halka açık ücretsizdir. Fakat şezlong ve şemsiye hizmetinden yararlanmak isterseniz belediye görevlilerinin size verdiği şezlong ve şemsiyeleri günlük kiralayabilirsiniz. Bununda ücreti şezlong ve şemsiye dâhil 12,5 tl civarlarında bulunmaktadır.

Önerdiğimiz Oteller

Pansiyon

Ceren Apart

0543 479 71 65
Pansiyon Tipi Pansiyon Sadece Konaklama Kişi Başı Fiyatı 50 TL Sezonu Yaz
Pansiyon

Acar Apart 1

Pansiyon Tipi Pansiyon Sadece Konaklama Kişi Başı Fiyatı 50 TL Sezonu Yaz
Otel

Bahar Aqua Resort

0266 606 08 28
Pansiyon Tipi Otel Yarım Pansiyon Kişi Başı Fiyatı 150 TL Sezonu Yaz
Pansiyon

Özcan Urun Apart Otel

0532 768 59 75
Pansiyon Tipi Pansiyon Sadece Konaklama Kişi Başı Fiyatı 50 TL Sezonu Yaz
Pansiyon

Butik Apart

0532 448 22 63
Pansiyon Tipi Pansiyon Sadece Konaklama Kişi Başı Fiyatı 60 TL Sezonu Yaz
Pansiyon

Türeyenler Pansiyon

0535 517 13 72
Pansiyon Tipi Pansiyon Sadece Konaklama Kişi Başı Fiyatı 40 TL Sezonu Yaz
Pansiyon

Lara Zeynep Apart

0539 487 51 00
Pansiyon Tipi Pansiyon Sadece Konaklama Kişi Başı Fiyatı 70 TL Sezonu Yaz
Pansiyon

Yüksel Apart

0535 739 97 44
Pansiyon Tipi Pansiyon Sadece Konaklama Kişi Başı Fiyatı 60 TL Sezonu Yaz
Otel

Altınkum Tatil Konakları

0532 430 65 73
Pansiyon Tipi Otel Yarım Pansiyon Kişi Başı Fiyatı TL Sezonu Yaz
Pansiyon

Alperen Apart

0541 202 08 45
Pansiyon Tipi Pansiyon Sadece Konaklama Kişi Başı Fiyatı 60 TL Sezonu Yaz
Pansiyon

Efe Suit Apart

0507 949 18 39
Pansiyon Tipi Pansiyon Sadece Konaklama Kişi Başı Fiyatı 60 TL Sezonu Yaz
Pansiyon

Cane Apart

0532 393 17 15
Pansiyon Tipi Pansiyon Sadece Konaklama Kişi Başı Fiyatı 70 TL Sezonu Yaz