Avşa Adası’nda Ne Kadar Harcanır?

Avşa Adası’nda ne kadar harcanır sorunuza bu yazımızda cevap olmaya çalışacağız. Avşa Adası Tatil harcamasının en önemli ve en başta gelen 2 başlığından biri ulaşım diğeri konaklama masraflarıdır. Eğlence ve yemek masraflarıda sizin harcamanıza kalmış.Avşa Adası Yolda Ne Kadar Harcanır?

Eğer İstanbul üzerinden Avşa Adası’na gelecek iseniz önünüzde 2 yol bulunmaktadır. Bunun birincisi deniz otobüsleri ile hızlı bir şekilde Avşa Adası’na ulaşmaktır. Bir diğeri ise Silivri hattı üzeriden hareket özel yolcu gemileridir. Bu ulaşımı seçerseniz masraflarınız önemli miktarda azalacaktır. Örneğin bu sene ulaşım fiyatları Silivri üzerinden kişi başı 40 TL iken Yenikapı yada Bostancı’dan kalkan İDO deniz otobüsleri fiyatları 80 ila 140 TL arasında oluyor. Fakat deniz otobüslerinin erken bilet alımı uygulamasından faydalanabiliyorsanız bu sizin için avantaja dönüşebilir. Bu uygulama ile deniz otobüsü biletini kişi başı 80 TL’den satın alabilirsiniz. Tabi son dakikaya bırakırsanız fiyat artacaktır. Erdek’ten Avşa’ya geleceksiniz 25 TL yolcu 90 TL araç bedeli Gestaş feribotlara ödersiniz. Detaylı Avşa Adası bilet fiyatları için tıklayınız.

ÖNERİ : Uygun Fiyatlı Kaliteli Ürünlerin Sunulduğu Antepli Neco Dayı’nın Yerini tavsiye ediyoruz. TELEFON : 0536 703 72 27

yakamoz-pansiyon-avsa

Avşa Adası Pansiyon Fiyatları


Konaklama da ise Avşa pansiyonları en hesaplı en uygun tatil seçeneklerini size sunmaktadır. Temmuz ve Ağustos ayı civarlarında yapacağınız bir tatil için örneğin iki kişilik bir odanın fiyatı yaklaşık olarak 120 TL iken denize sıfır bir pansiyonun fiyatı kişi başı 100 TL olmaktadır. Bunun yerine bir apartta kalmak isterseniz denize sıfır bir apart kişi başı 100 TL iken biraz daha arka taraftaki yer alan apart fiyatları kişi başı 70 ila 80 TL arasındadır. Detaylı Avşa Adası pansiyon fiyatları için tıklayınız.

Avşa Adası’nda Yiyecek Fiyatları

Avşa Adası’nda bir önemli olan harcama da yeme içme ihtiyaçlarının karşılanmasıdır. Eğer 3 gün veya daha kısa bir tatil düşünüyor iseniz kısıtlı olan zamanınızı alışveriş ve yemek yapmak ile harcamamanızı öneririz. Dışarıda uygun fiyatlarda restoran ve lokantalarda yeme içme ihtiyacınızı karşılayabiliriniz.

Örneğin; sabah, öğle ve akşam en iyi şekilde yeme içmeye ne kadar harcarım diyorsanız 200 TL civarlarında masraf harcamayı göze almanız gerekir. Aperatiflerle ben kendimi geçiştiririm diyorsanız bu fiyat yarıya düşmektedir. Bir mekâna gidip oturduğunuz da ortalama hepsinde fiyatlar; çorba 12 ila 25 TL, hamburger 30 TL, İskender 25 ila 35 TL arasında, döner 20 ila 30 TL civarında, kumru 20 TL, tavuk çöp şiş ve balık fiyatları 35 ila 45 TL arasında değişmektedir. Yemeğinizi kendiniz yapmak isterseniz de marketlerden alışveriş yaparak kaldığınız pansiyon veya apartların mutfağında yemeğinizi yapabilirsiniz. Avşa Adası marketleri hakkında bilgi almak için tıklayınız.

çınar koyu avşa

Avşa Adası Koyları

Gezmeyi ve eğlenmeyi seviyorsanız buda tatil harcamalarınızın dördüncü bir şıkkı olacaktır. Adadaki koyları gezmek isterseniz eğer minibüslerle kişi başı 3 TL ödeyerek adanın en güzel yerlerini gezebilirsiniz. Burada yeme içmeye masraf yapmak istemiyorsanız yanınıza temel ihtiyaç duyabileceğiniz su ve aperatif yiyecekleri yanınıza almalısınız. Yada zahmete girmek istemezseniz koylarda yer alan kır gazinolarında yeme içme ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Oldukça uygun fiyatlarla hizmet veren bu tesislerden Avşa Adası’na özgü deniz ürünlerinin tadına bakabileceğiniz gibi et ve tavuk ürünlerini de sizlere isteğiniz üzere servis edilecektir. Eğlence için ise bar veya diskoların da geçireceğiniz bir gece 50 ila 100 TL arasında bir harcama yapmak durumunda kalacaksınız. Avşa Adası’nın popüler koyları hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Eğlence Mekanları

Eğlence mekânların da yerli içkiler 50 TL iken yabancı içkiler 100 TL’dir. Şişe açtırmak isteyenler için bu fiyat en az 500 TL’den başlar. Mezeleri 10 ila 15 TL arasındadır. Barlar sokağındaki mekanlara giriş ücretsizdir. Discoların çoğuna eğer dışardan gelen misafirseniz ve çift değilseniz giriş ücreti alınabiliyor. Bazı discolar ise damsız giriş kabul etmiyor… Avşa Adası’nın popüler eğlence mekanları için tıklayınız.

Avşa Adası Plajları

Avşa Adası Sahilleri tamamen halka açık ücretsizdir. Fakat şezlong ve şemsiye hizmetinden yararlanmak isterseniz belediye görevlilerinin size verdiği şezlong ve şemsiyeleri günlük kiralayabilirsiniz. Bununda ücreti şezlong ve şemsiye dâhil 12,5 tl civarlarında bulunmaktadır.

Bölgedeki Yakın Diğer Otel ve Pansiyonlar

Önerdiğimiz Oteller

0507 949 18 39

Efe Suit Apart Avşa

0549 670 58 44

Altınel Apart Avşa

0532 393 17 15

Cane Apart Avşa

0539 487 51 00

Lara Zeynep Apart Avşa

0535 829 70 19

Mızrak Apart Avşa

0535 739 97 44

Yüksel Apart Avşa

0543 479 71 65

Ceren Apart Avşa

0545 251 70 11

Efe Apart Avşa

0533 817 07 81

Biray Apart Avşa

x