Avşa Adası’nda Ne Yenir? | Restaurantlar

Avşa Adası’nda ne yenir diye arıyorsanız sizlere bizlerin gönül rahatlığı ile yemek yediği bir kaç yeri paylaşalım. Avşa Adası’nda meydanda kumru, yaprak döner, Roma dondurmacısında kavunda dondurma, Karadeniz pidecisi’nde karışık pide, kokoreççi Kokotek’te kokoreç yiyebilirsiniz.

istavrit balığı

AVŞA ADASI BALIK RESTAURANTLARI

Avşa Adası’na gidiyorum ve oraya has şeyler yiyip içmek istiyorum derseniz sizi direk olarak balık restaurantları karşılar.

Bunun nedeni Avşa’nın bulunduğu konum itibariyle lokantalarda bulunan balıkların taze olmasıdır ve çok fazla balık çeşidi vardır. Bunlar arasında ağırlıklı olarak levrek, çupra, mezgit, karides, kalamar, uskumru ve hamsi balıkları başlıcalarıdır.

AVŞA ADASI YÖRESEL LEZZETLERİ

Her yörenin kendine özgü bir takım yemekleri mevcuttur. Avşa Adası ise nerden bakarsanız tün Türkiye’de bulunan yemekleri kendi bünyesinde toplamaktadır. Bu yemeklerden bazıları;

 • Ayanyapolis – Sıcak ve soğuk içecekler, özel kokteyller, başlangıçlar, soğuk sandviçler, kahvaltılar, omletler, tostlar, gözlemeler, günlük mezeler, balık çeşitleri, ızgara çeşitleri, makarnalar, pizzalar, salatalar, burgerler, wraplar, el yapımı zeytin, zeytinyağı ve reçel gibi tamamı el yapımı yüzde yüz doğal menüsü ve benzersiz ambiyansı ile gece ve gündüzü aynı anda yaşamanızı sağlar.
 • Yarar Restoran – genellikle canlı balık ürünleri kendi yetiştirdikleri balıklardan yemekleri hazırlanmaktadır
 • Tanz Restoran– istediğiniz fastfood ürünlerini bulabileceğiz bir restoran türüdür.
 • İstanbul Restoran – İstanbul’un özelliklerini taşıyan ve daha nezih bir ortam sunan İstanbul restoran sizleri için İstanbul’un kültürünü getirmiş olan restoranlardandır.
 • Balıkçı Erol’un Yeri –  hem balık hem de ortam dedikleri yerlerden olan balıkçı Erol’un Yeri insanların eğlenebilmesi ve balığın yanında iyi giden bir takım içeceklerinin servisiyle bilinmektedir.

Bunun yanında adanın kendine has şarabının tadına bakmadan evinize dönmeyin deriz.

kahvaltı mekanları

AVŞA KAHVALTI MEKANLARI

Bugüne kadar yemediğiniz bütün lezzetleri Avşa’daki mekanlarda bulacaksınız. Sabahları uyanınca sahil kıyısındaki işletmelerde denize karşı huzurlu ve zengin bir kahvaltı yapabilirsiniz. Avşa Adası’nda kahvaltı servisi veren restoronlar;

 • Anka Cafe
 • Yarar Restaurant
 • Tarihi Bursa İskender
 • Tanz Restaurant
 • Meral Restaurant
 • Point Cafe
 • Tam Burger

AVŞA ADASI WAFFLE VE KUMPİR

Deniz ürünlerine merakınız varsa midye dolma ve midye tavanın tadına kesinlikle bakmalısınız. Tadına doyamayacağınız ve anlata anlata bitiremeyeceğiniz bir tat olacaktır. Deniz ürünleri sevmiyor iseniz önerilerimiz arasında kumpir vardır.

Kumpirden sonra sizlere Ortaköy’ün meşhur waffle tatlısını önerebiliriz. Onun dışında kavunda dondurmayı da denemenizi öneriyoruz.

AVŞA ADASI KENDİN PİŞİR KENDİN YE

Avşa Adası’na has özel malzemeleri ile sizin damak zevkinize uyun lezzetler sunmaya devam ediyor. Ama tam anlamıyla doymak isterseniz mangal yapılan bir çok restoran vardır. Ben kendi mangalımı kendim yapmak istiyorum derseniz Avşa Adası’ndaki bir çok apart ve pansiyonun bahçesinde bu imkana da sahipsiniz. Ve tabi ki bunları hazırlayıp yerken denizi izlemek Avşa Adası’nın en paha biçilmeyen özelliklerinden birisidir. Avşa Adası’nda kendin pişir kendin ye restaurantları arasında Yiğitler Köyü Altınkum’da Safir Beach uygundur.

Bölgedeki Yakın Diğer Otel ve Pansiyonlar

Yorumlar (1)

Önerdiğimiz Oteller

0541 202 08 45

Alperen Apart Avşa

0535 462 30 11

Erdi Apart Avşa

0543 479 71 65

Ceren Apart Avşa

0532 692 18 32

Kuzey Suit Apart Avşa

0535 938 51 20

Kahraman Apart Avşa

0507 949 18 39

Efe Suit Apart Avşa

0549 670 58 44

Altınel Apart Avşa

0539 487 51 00

Lara Zeynep Apart Avşa

0539 917 21 89

Saray Pansiyon Avşa

avşa Adası Apartları
x