Avşa Adası’nda Ne Yenir?

Avşa Adası’nda ne yenir diye arıyorsanız sizlere bizlerin gönül rahatlığı ile yemek yediği bir kaç yeri paylaşalım. Avşa Adası’nda meydanda kumru, hemen yanında Çavuşoğlu’nda yaprak döner, Roma dondurmacısında kavunda dondurma, Karadeniz pidecisi’nde karışık pide, kokoreççi Cemil’de kokoreç yiyebilirsiniz.

istavrit balığı

AVŞA ADASI BALIK RESTAURANTLARI

Avşa Adası’na gidiyorum ve oraya has şeyler yiyip içmek istiyorum derseniz sizi direk olarak balık restaurantları karşılar.

Bunun nedeni Avşa’nın bulunduğu konum itibariyle lokantalarda bulunan balıkların taze olmasıdır ve çok fazla balık çeşidi vardır. Bunlar arasında ağırlıklı olarak levrek, çupra, mezgit, karides, kalamar, uskumru ve hamsi balıkları başlıcalarıdır.

AVŞA ADASI YÖRESEL LEZZETLERİ

Her yörenin kendine özgü bir takım yemekleri mevcuttur. Avşa Adası ise nerden bakarsanız tün Türkiye’de bulunan yemekleri kendi bünyesinde toplamaktadır. Bu yemeklerden bazıları;

  • Ayanyapolis – Sıcak ve soğuk içecekler, özel kokteyller, başlangıçlar, soğuk sandviçler, kahvaltılar, omletler, tostlar, gözlemeler, günlük mezeler, balık çeşitleri, ızgara çeşitleri, makarnalar, pizzalar, salatalar, burgerler, wraplar, el yapımı zeytin, zeytinyağı ve reçel gibi tamamı el yapımı yüzde yüz doğal menüsü ve benzersiz ambiyansı ile gece ve gündüzü aynı anda yaşamanızı sağlar.
  • Yarar Restoran – genellikle canlı balık ürünleri kendi yetiştirdikleri balıklardan yemekleri hazırlanmaktadır
  • Tanz Restoran– istediğiniz fastfood ürünlerini bulabileceğiz bir restoran türüdür.
  • İstanbul Restoran – İstanbul’un özelliklerini taşıyan ve daha nezih bir ortam sunan İstanbul restoran sizleri için İstanbul’un kültürünü getirmiş olan restoranlardandır.
  • Balıkçı Erol’un Yeri –  hem balık hem de ortam dedikleri yerlerden olan balıkçı Erol’un Yeri insanların eğlenebilmesi ve balığın yanında iyi giden bir takım içeceklerinin servisiyle bilinmektedir.

Bunun yanında adanın kendine has şarabının tadına bakmadan evinize dönmeyin deriz.

kahvaltı mekanları

AVŞA KAHVALTI MEKANLARI

Bugüne kadar yemediğiniz bütün lezzetleri Avşa’daki mekanlarda bulacaksınız. Sabahları uyanınca sahil kıyısındaki işletmelerde denize karşı huzurlu ve zengin bir kahvaltı yapabilirsiniz. Avşa Adası’nda kahvaltı servisi veren restoronlar;

  • Yarar Restaurant
  • Tanz Restaurant
  • Yaren Cafe
  • Point Cafe

AVŞA ADASI WAFFLE VE KUMPİR

Deniz ürünlerine merakınız varsa midye dolma ve midye tavanın tadına kesinlikle bakmalısınız. Tadına doyamayacağınız ve anlata anlata bitiremeyeceğiniz bir tat olacaktır. Deniz ürünleri sevmiyor iseniz önerilerimiz arasında kumpir vardır.

Kumpirden sonra sizlere Ortaköy’ün meşhur waffle tatlısını önerebiliriz. Onun dışında kavunda dondurmayı da denemenizi öneriyoruz.

AVŞA ADASI KENDİN PİŞİR KENDİN YE

Avşa Adası’na has özel malzemeleri ile sizin damak zevkinize uyun lezzetler sunmaya devam ediyor. Ama tam anlamıyla doymak isterseniz mangal yapılan bir çok restoran vardır. Ben kendi mangalımı kendim yapmak istiyorum derseniz Avşa Adası’ndaki bir çok apart ve pansiyonun bahçesinde bu imkana da sahipsiniz. Ve tabi ki bunları hazırlayıp yerken denizi izlemek Avşa Adası’nın en paha biçilmeyen özelliklerinden birisidir. Avşa Adası’nda kendin pişir kendin ye restaurantları arasında Yiğitler Köyü Altınkum’da Safir Beach uygundur.

Bölgedeki Yakın Diğer Otel ve Pansiyonlar

Yorumlar (1)

Önerdiğimiz Oteller

0549 670 58 44

Altınel Apart Avşa

0532 448 22 63

Butik Apart Avşa

0536 990 56 56

Aytaç Apart Avşa

0541 202 08 45

Alperen Apart Avşa

0541 103 53 40

Mavi Koy Beach Resort

0537 039 57 54

Doğa Apart Avşa

0532 393 17 15

Cane Apart Avşa

0532 287 54 32

Lavinia Otel Yiğitler

0532 334 15 68

Görkem Apart Avşa

avşa adası otelleri
x