Avşa Adası Ulaşım (En hızlı nasıl gidilir?)

Avşa Adası’na ulaşım İstanbul Yenikapı, Bostancı, Silivri’den kalkan arabasız yolculuk İDO, Tekirdağ Akport Limanı’ndan kalkan arabalı vapurlar ve Erdek iskelesinden kalkan Gestaş, Marmara Roro ve Adalar 1 arabalı vapurlarla sağlanır. İstanbul ve Tekirdağ’dan 4 saat, Erdek’ten ise ortalama 2 saatte Avşa Adası’na ulaşım sağlanır. Yaz kış Erdek ve Tekirdağ’dan arabalı feribot seferleri vardır. İDO ise İstanbul Yenikapı, Bostancı ve Silivri’den bahar ve yaz aylarında tarifeli seferler düzenlemektedir. Çevre İller İzmir, Çanakkale, Bursa, İzmit ve Ankara’dan Avşa’ya ulaşım konularını makalemizde kısaca anlattık. Şimdiden Avşa’da iyi tatiller dileriz.

 

İSTANBUL’DAN AVŞA ADASI’NA NASIL GİDİLİR?

Türkiye’nin her yerinden Avşa Adası’na kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İstanbul’dan Avşa Adası’na gitmek için Avşa Adası İdo seferlerini yada Avşa Tekirdağ seferlerini kullanmanız önerimiz olacaktır.

Avşa Adası İstanbul İDO Seferleri için tıklayınız.

İZMİR’DEN AVŞA ADASI’NA NASIL GİDİLİR?

Metropol kentlerimizden İzmir’den de Avşa Adasına yaz boyunca ziyaretçi akını mevcuttur..İzmir Erdek arası mesafe yaklaşık olarak 294 km’dir. İzmir Bandırma arası ise 280km’dir. Bandırmaya geldikten sonra şehir merkezine kadar inmeden Erdek yoluna dönerek 18 km olan ve yaklaşık 20 dakika süren bir yolculuk sonucunda Erdek’e ulaşabilirsiniz. Erdek’ten kalkan arabalı feribotlar ile yaklaşık 3 saatte Avşa Adası’na ulaşırsınız. Yolculuk esnasında diğer adaları da görme fırsatı bulur ve keyifli bir yolculuk geçirirsiniz.

BURSA’DAN AVŞA ADASI’NA NASIL GİDİLİR?

Bursa’dan Avşa Adasına 2 yolla gitmeniz mümkündür. Birincisi Balıkesir’in Erdek ilçesine gideceksiniz orada ki limandan günde 3 sefer yapılmaktadır. Orada ki feribot ile Avşa Adasına ulaşabilirsiniz. İkinci bir yol ise yine Erdek üzerinden BUDO’ya ait deniz otobüsleriyle Avşa Adası’na gidebilirsiniz.

TEKİRDAĞ’DAN AVŞA ADASI’NA NASIL GİDİLİR?

Tekirdağ’dan Avşa ya gelecekler için Özkaptan gemisi; Avşa adası ile Tekirdağ sefer tarifeleri ile her gün 11:30’da Avşa Adası’na, Avşa Adası’ndan her gün saat 15:30’da Tekirdağ’a gidebilirsiniz. Tekirdağ’dan Avşa adasına hergün 13:30’da ve 19:00’da, Avşa adasından Tekirdağ’a hergün saat 16:30 ve 01:00’da gidebilirsiniz. Ek olarak pazar 09:00’da sefer düzenlenmektedir.

Tekirdağ Avşa Gemi Seferleri için tıklayınız.

BANDIRMA’DAN AVŞA ADASI’NA NASIL GİDİLİR?

Bandırma’dan Avşa Adası’na özel aracınız ile gitmeniz mümkündür. Aracınız ile öncelikle Erdek’e gitmeniz ardından ise Avşa Adası’na arabalı gemileri kullanarak geçmeniz gerekmektedir. Bandırma Erdek arasındaki mesafe 21 km’dir. Bandırma’dan Erdek’e tahmini yaklaşık olarak varış süresi 32 dakikadır.

ERDEK’TEN AVŞA ADASI’NA NASIL GİDİLİR?

Erdek’ten Avşa Adası’na araç ile gidebilirsiniz. Erdek Avşa Adası seferleri Gestaş ile yapılmaktadır. Arabalı gemi olduğu için hem araç hem yaya yolcu almaktadır. Erdek’ten Avşa Adası’na tahmini varış süre 2 saattir.

İZMİT’TEN AVŞA ADASI’NA NASIL GİDİLİR?

Avşa Adası’na her sabah saat 09:00-10:00 saatleri arasında Yenikapı ve Bostancı İDO seferleri vardır. Tekirdağ iskelesinden sürekli Silivri iskelesinden de dönemsel olarak bu adaya gelebilirsiniz. Ayrıca Erdek Adası’ndan buraya buraya yine karşılıklı seferler düzenlenmektedir.

ANKARA’DAN AVŞA ADASI’NA NASIL GİDİLİR?

Eskişehir, Bilecik, Bursa üzerinden, Erdek’ e vardıktan sonra 2 saatlik bir feribot yolculuğu ile Avşa Adası’ a ulaşabilirsiniz.
Avşa Adası, Ankara arası yaklaşık 9 saat sürmektedir.

ÇANAKKALE’DEN AVŞA ADASI’NA NASIL GİDİLİR?

Çanakkale’den öncesinde Erdek’e otobüs veya kendi özel aracınız ile gittikten sonra Erdek’ten Avşa Adası’na Arabalı vapur ile geçiş yapabilirsiniz.

BALIKESİR MERKEZ’DEN AVŞA ADASI’NA NASIL GİDİLİR?

Balıkesir ile Bandırma arası yolculuk mesafesi 100 Km olup 2 saat sürmektedir.Balıkesir’den Bandırmaya yolculuk yapıp daha sonra Bandırma Erdek arası karayolu mesafesi 20 Km olup en fazla oda 30 dakika sürmektedir.Erdek’ten arabalı gemi ile özel aracınız ile Avşa Adası’na kolaylıkla gidebilirsiniz.Avşa Adası Ulaşım (En hızlı nasıl gidilir?) Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir