Avşa Adası’nda Kışın Ne Yapılır? Kış Nasıldır?

Avşa Adası’nda yazın olan hareketliliği birçok kişi bilir. Kış aylarında bu durum tam tersine döner ve ada adeta kişilik değiştirir. Avşa Adası’nda kış aylarında tüm işlemeler kapanmaktadır. Bazen öyle bir zaman olur ki dolaşmaya çıktığınız anda adada bir kişi dahi göremezsiniz. Alışveriş merkezlerinin tamamı açık olduğundan dolayı bu konuda sıkıntı yaşamazsınız.

Avşa Adası’nda kışın hava genelde kapalıdır ara sıra güneşli olur. Bazen Avşa Adası’nın bazı kısımlarına yağan karın güzelliği eklenince adada muhteşem manzaralar ortaya çıkmaktadır. Kış aylarında sokaklarda dinlenmek oturmak istediğinizde sıkıntılarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Kahve ortamını sevenler için adada açık çay ocakları vardır. Avşa Adası’nda kışın bir ya da iki tane açık lokanta bulabilirsiniz. Avşa Adası’nda konaklama açısında kış aylarında sorun yoktur. Kışın Avşa Adası’nda açık oteller de bulunmaktadır.

Doğa turizmini sevenler için kış aylarında Avşa Adası’nın gezmenizi öneririz.  Avşa Adası’nda kamp yapmaya uygun yerler de vardır. Eğer ki sessizliği seviyor ve huzur dolu bir ortam istiyorsanız Avşa Adası’ndan dönmek istemeyeceksiniz.

Avşa Adası en soğuk günlerini Ocak ayında, en sıcak günlerini Temmuz en yağmurlu günlerini de Aralık ayında görmektedir. Kış aylarında hız kazanan inşaatçılık sektörünün çalışanları aslında gayet keyifli bir yaşamda sürebilirler. Eğer sizde bu güzel tatil kentinde bir otel sahibi olmak istiyorsanız bu zaman dilimlerinde adayı ziyaret edip bir apart,pansiyon yada otel satın alıp yada kiralayıp işletebilirsiniz.

Bölgedeki Yakın Diğer Otel ve Pansiyonlar

Önerdiğimiz Oteller