Avşa Adası Gezilecek Yerler

Avşa Adası’nda gezilecek yerler arasında öncelikle adanın koyları yer almaktadır. En çok bilinen Altınkum Koyu, Karadut ve Çınar Plajı adaya geldiğinizde mutlaka gitmeniz gereken yerler arasındadır.

ALTINKUM PLAJI - YİĞİTLER KÖYÜ
ALTINKUM PLAJI – YİĞİTLER KÖYÜ

Avşa Adası’nın Görülmeye Değer Koyları

Avşa Adası’nda isterseniz Çınar ve Altınkum koylarında diler aileniz ile dilerseniz de tek başınıza sakin olan Tavşanlı plajının keyfini çıkarabilirsiniz. Bu koylar Yiğitler Köyü mevkiinde yer almaktadır.

Avşa Adası günün 24 saatinde de hareketli bir yaşamı olan tatil adasıdır. Bu şirin adada gündüz masmavi denizin altın sarısı kumsalın keyfini çıkarır, geceleri sahil boyunca sıralanmış barlarda ve diskolarda eğlenceye doyabilirsiniz.

Avşa Adası Bar ve Discoları

Ada’da 3 adet açık hava discosu yaz aylarında hizmet vermektedir. Bunlar Tanz, Liatris ve Arena’dır. Liatrsi ve Arena yaz sezonu boyunca düzenledikleri konser programları ve özel DJ şovları ile Avşa’nın eğlence hayatına yön vermektedirler. Tanz Disco ise Avşa’da marka haline gelmiş bir eğlence kulübü olarak özellikle bayram dönemlerinde tıklım tıklım doluluk oranı ile dikkatleri üzerine çekmektedir.

Avşa’daki barlar arasında en popüler olanları Martı, Squadron, Cadde,Orta Bar ve Yaren Türkü Evi yer alır. Barlar sokağında hizmet veren bu eğlence kulüplerinde eğlence her gece 2’ye kadar sürmektedir.

Temiz Hava ve Bol Oksijen için Avşa Adası!

Avşa Adası temiz ve nem oranı düşük olan havası ile de meşhurdur. Avşa Adası astım ve bronşit gibi hastalara tedavi imkânı sunmaktadır.

Avşa’daki Antik Kalıntılar

Antik buluntuların da yer aldığı Avşa’da Çiftlik Mevki’nde deniz kenarında kiremit mezarlık bulmuştur. Deniz suyunun aşındırması sonucu ortaya çıkan bu kiremit mezarları yine deniz tahribatı yüzünden zarar görmektedir.

Osmanlı Döneminden kalan bir mezarlıkta ise, büyük mermer levhalar ile kapatılmış Roma mezarı bulunmaktadır ve içinde kemikler yer almaktadır.

Manastır Mevkisinde denizin 4 metre kadar içinde küpler bulunmaktadır. Hatta bu küplerin içinde iskeletler görmeniz mümkündür. Manastır civarında Roma ve Bizans dönemlerine ait birçok kalıntı vardır. Denizden çıkan altın kral taçları ve küpe parçaları da bu eserler arasındadır.

Önemli Bilgilendirme; “Avsavip.com” Avşa’da faaliyet gösteren otel, motel,pansiyon,apartların tanıtımı ile birlikte Avşa’ya konaklama için gelecek misafirler için bir tatil rehberidir.
Avsavip.com rehberlik amacı ile kurulmuş olup site içerisindeki işletme bilgileri işletmelerin izni ve beyanları doğrultusunda yayınlanmaktadır. İşletme yetkililerinin farklı yönlendirmeleri sonucu oluşabilecek mağduriyetlerinizden sitemiz sorumlu değildir. Avsavip.com sizin adınıza rezervasyon yapmaz sadece işletme tanıtımı gerçekleştirir. Web sitemizde yayınlanan yorumlar ziyaretçilerin kendi yorumlarıdır. Gönderilen tüm yorumların yayın hakkı gizlidir. Sitemap

Sosyal Ağlardan Bizi Takip Edebilirsiniz.

Diğer Tatil Rehberlerimiz;

avşa adası otelleri

avşa adası tatil rehberi