Paşalimanı Adası – Avşa Gezilecek Yerler

Paşalimanı Adası

Erdek Paşalimanı Adası, Marmara Denizi’nin güneydoğusunda yer alan ve Balıkesir ilinin Erdek ilçesine bağlı bir adadır. Eşsiz doğal güzellikleri, temiz plajları ve sakin atmosferiyle tatilcilerin tercih ettiği bir yerdir. 

Erdek’e bağlı olan Paşalimanı Adası, doğal bir liman şeklindedir ve adını bu özelliğinden almaktadır. Adada yer alan plajlar, tertemiz denizi ve yeşil doğası ile adanın kendine özgü bir güzelliği vardır. Adada her yıl yaz aylarında turizm hareketlenmektedir.

Adada yapabileceğiniz birçok aktivite mevcuttur. Deniz sporları tutkunları için dalış, sörf, kano ve su kayağı yapmak mümkündür. Ayrıca adada yer alan tarihi yapılar ve doğal güzellikler keşfedilebilir. Adanın en dikkat çeken yerlerinden biri olan Paşalimanı Feneri, ziyaretçiler tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir.

Erdek Paşalimanı Adası’na ulaşım ise oldukça kolaydır. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerden kalkan otobüslerle Erdek’e ulaşabilir, buradan da teknelerle adaya geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca İstanbul’dan özel seyahat şirketleri de düzenli olarak Erdek Paşalimanı Adası turları düzenlemektedir.

Paşalimanı Adası’na ulaşmak için Erdek’ten Gestaş feribot seferleri ile Balıklı Köyü‘ne gelmeniz gerekmektedir. Buradan kalkan minibüsler ile yada kendi aracınız ile adaya 30 dakika içinde ulaşabilirsiniz.

Paşalimanı

Bölgedeki Yakın Diğer Otel ve Pansiyonlar

Önerdiğimiz Oteller