Avşa Adası’nda Ne Kadar Harcanır?

AVŞA ADASI ÇARŞI

Avşa Adası’nda tatil harcamasının en önemli ve en başta gelen 2 başlığından biri ulaşım diğeri konaklama masraflarıdır.

Eğer İstanbul üzerinden Avşa Adası’na gelecek iseniz önünüzde 2 yol bulunmaktadır. Bunun birincisi deniz otobüsleri ile hızlı bir şekilde Avşa Adası’na ulaşmaktır. Bir diğeri ise Silivri hattı üzeriden hareket özel yolcu gemileridir. Bu ulaşımı seçerseniz masraflarınız önemli miktarda azalacaktır. Örneğin geçen sene ulaşım fiyatları Silivri üzerinden kişi başı 20 ila 30 TL arasındayken deniz otobüsleri fiyatları 50 ila 70 TL arasında oluyordu. Fakat deniz otobüslerinin erken bilet alımı uygulamasından faydalanabiliyorsanız bu sizin için avantaja dönüşebilir. Bu uygulama ile deniz otobüsü biletini kişi başı 35 TL’den satın alabilirsiniz. Tabi son dakikaya bırakırsanız fiyat artacaktır.

Avşa Adası Pansiyon Fiyatları

Konaklama da ise Avşa pansiyonları en hesaplı en uygun tatil seçeneklerini size sunmaktadır. Temmuz ve Ağustos ayı civarlarında yapacağınız bir tatil için örneğin iki kişilik bir odanın fiyatı yaklaşık olarak 60 TL iken denize sıfır bir pansiyonun fiyatı 80 TL olmaktadır. Bunun yerine bir apartta kalmak isterseniz denize sıfır bir apart 100 TL iken biraz daha arka taraftaki yer alan apart fiyatları 70 ila 80 TL arasındadır.

Avşa Adası’nda Yiyecek Fiyatları

avsa-kumpir-waffleAvşa Adası’nda bir önemli olan harcama da yeme içme ihtiyaçlarının karşılanmasıdır. Eğer 3 gün veya daha kısa bir tatil düşünüyor iseniz kısıtlı olan zamanınızı alışveriş ve yemek yapmak ile harcamamanızı öneririz. Dışarıda uygun fiyatlarda restoran ve lokantalarda yeme içme ihtiyacınızı karşılayabiliriniz. Örneğin sabah, öğle ve akşam en iyi şekilde yeme içmeye ne kadar harcarım diyorsanız 50 TL civarlarında masraf harcamayı göze almanız gerekir. Aperatiflerle ben kendimi geçiştiririm diyorsanız bu fiyat yarıya düşmektedir. Bir mekâna gidip oturduğunuz da ortalama hepsinde fiyatlar; çorba 7 ila 8 TL, hamburger 9 TL, İskender 10 ila 15 TL arasında, döner 7 ila 10 TL civarında, kumru 10 TL, tavuk çöp şiş ve balık fiyatları 20 ila 25 TL arasında değişmektedir. Yemeğinizi kendiniz yapmak isterseniz de marketlerden alışveriş yaparak kaldığınız pansiyon veya apartların mutfağında yemeğinizi yapabilirsiniz.

Avşa Adası Koyları

Gezmeyi ve eğlenmeyi seviyorsanız buda tatil harcamalarınızın dördüncü bir şıkkı olacaktır. Adadaki koyları gezmek isterseniz eğer minibüslerle kişi başı 3 TL ödeyerek adanın en güzel yerlerini gezebilirsiniz. Burada yeme içmeye masraf yapmak istemiyorsanız yanınıza temel ihtiyaç duyabileceğiniz su ve aperatif yiyecekleri yanınıza almalısınız. Yada zahmete girmek istemezseniz koylarda yer alan kır gazinolarında yeme içme ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Oldukça uygun fiyatlarla hizmet veren bu tesislerden Avşa Adası’na özgü deniz ürünlerinin tadına bakabileceğiniz gibi et ve tavuk ürünlerini de sizlere isteğiniz üzere servis edilecektir. Eğlence için ise bar veya diskoların da geçireceğiniz bir gece 50 ila 100 TL arasında bir harcama yapmak durumunda kalacaksınız. Eğlence mekânların da yerli içkiler 15 TL iken yabancı içkiler 25 TL’dir. Şişe açtırmak isteyenler için bu fiyat en az 350 TL’den başlar. Mezeleri 10 ila 15 TL arasındadır. Barlar sokağındaki mekanlara giriş ücretsizdir. Discoların çoğuna eğer dışardan gelen misafirseniz ve çift değilseniz giriş ücreti alınabiliyor. Bazı discolar ise damsız giriş kabul etmiyor…

Avşa Adası Plajları

AVŞA SAHİL 2015
AVŞA SAHİL 2015

Avşa Adası Sahilleri tamamen halka açık ücretsizdir. Fakat şezlong ve şemsiye hizmetinden yararlanmak isterseniz belediye görevlilerinin size verdiği şezlong ve şemsiyeleri günlük kiralayabilirsiniz. Bununda ücreti şezlong ve şemsiye dâhil 12,5 tl civarlarında bulunmaktadır.

post_discussion

be_the_first_to_comment “Avşa Adası’nda Ne Kadar Harcanır?”

Önemli Bilgilendirme; “Avsavip.com” Avşa’da faaliyet gösteren otel, motel,pansiyon,apartların tanıtımı ile birlikte Avşa’ya konaklama için gelecek misafirler için bir tatil rehberidir.
Avsavip.com rehberlik amacı ile kurulmuş olup site içerisindeki işletme bilgileri işletmelerin izni ve beyanları doğrultusunda yayınlanmaktadır. İşletme yetkililerinin farklı yönlendirmeleri sonucu oluşabilecek mağduriyetlerinizden sitemiz sorumlu değildir. Avsavip.com sizin adınıza rezervasyon yapmaz sadece işletme tanıtımı gerçekleştirir. Web sitemizde yayınlanan yorumlar ziyaretçilerin kendi yorumlarıdır. Gönderilen tüm yorumların yayın hakkı gizlidir. Sitemap

Sosyal Ağlardan Bizi Takip Edebilirsiniz.

Diğer Tatil Rehberlerimiz;

avşa adası otelleri

avşa adası tatil rehberi