Avşa Adası Mavi Koy Plajı

mavi-koy-avsa-adasi

Avşa Adası Mavi Koy Plajı Avşa’nın kuzeyinde yer alan adanın son yerleşim birimi Çiftlik bölgesi öncesindeki Değirmenaradı mevkii sonrası denize girilen sahildir.

Avşa Adası Mavi Koy Plajında Konaklama Tesisi Mevcut Mu?

Turkuaz renkli suları ile çok ince deniz kumu tercih edilen bölgede az sayıda otel ve pansiyon konaklama hizmeti sunmaktadır. Mavi Koy Beach Resort denize sıfır konumu ile yeşil ve mavinin bir arada olduğu konumda hizmet vermektedir. Mavikoy‘a yakın konaklama tesisleri ise Temel Motel 1, Ayberk Otel ve Alemdar Motel’dir.

Cafe Restaurant ve Market Var Mı?

Bölgede market, cafe ve restaurant gibi yeme içme ihtiyaçlarınıza cevap verecek imkanlar da mevcuttur. Mavikoy’da Özkan Sitesi bölgesinde denize sıfır kafeler ve marketler yer almaktadır. A101 ve Migros Jet ise diğer kurumsal marketlerdir. Çağrı Market ve Kardeşler Market ise yerel marketlerdir.

Plaja Ulaşım İmkanları

Mavikoy’a ulaşımAvşa merkezden kalkan minibüsler ile de yaz kış sağlanmaktadır. Ayrıca taksiler veya kendi aracınız ile de Mavikoy’a ulaşmak mümkündür.

mavi koy avşa

Plaja Girmek Ücretli Mi?

Denize girmek ücretsizdir. Özel plaj da mevcuttur. Halk plajı bölgede çoğunluktadır. Yukarıdaki görselde ki plaj halk plajıdır. Bölgedeki yerli halk plajda şezlong ve şemsiyelerini bırakıp rahatlık ile denize girmektedir. Belediye tarafından bölgeye konulmuş bir Duş, WC, soyunma kabini yer almamaktadır.

Bölgedeki Yakın Diğer Otel ve Pansiyonlar

Önerdiğimiz Oteller