Bursa Tatil Yerleri – Bursa’ya Yakın Tatil Yerleri : AVŞA ADASI

denize sıfır oteller

Bursa’ya yakın tatil yerleri arasında ilk akla Avşa gelmektedir. Bursa tatil yerlerinden yeşil Bursa’ya yakın Avşa Adası’nda tatil; okulların kapanmasının ardından Haziran ayı ile birlikte başlar, Ekim aylarına kadar rahatlıkla sürer. Temmuz ve Ağustos ayları iğne atsan yere düşmez misali bir müşteri akını toplar. Bursa’dan Erdek’e gelerek Avşa Adası feribotuna binip keyifli bir tatile hem feribot gezisi yaparak başlayabilirsiniz. Sitemizde Bursa’dan Erdek’e ulaşım konusunda bilgiler harita bilgisi olarak paylaşılmıştır. Erdek’e geldiğinizde feribot seferleri için sitemizdeki bilgiler günceldir.


Avşa’yı Tanıyalım!

Avşa İklimi ile Fark Yaratır!

Avşa Marmara Denizi’nin güneybatısında yer alan Kapıdağ Yarımadası‘nın Marmara Denizi’ndeki uzantısıdır. Adada hava Akdeniz ve Karadeniz ikliminin özelliklerini yansıtır. Bu sebeple Avşa adası’nın en çok sevilen özelliği Haziran ayından Ekim sonuna kadar denize girebilme özelliği olmasıdır.

Avşa’nın Koyları ve Doğa Güzellikleri Vazgeçilmezdir!

Avşa dört bir yanı ile, koyları, bir uçtan bir uca kadar olan sahili ile yeşillendirilmiş alanlarının birleşimi olan mavi yeşil güzelliğinin birleşimidir. Avşa’ya, İstanbul, Tekirdağ ve Erdek‘ten hareket eden feribot ve vapurlarla ulaşmak mümkündür. Ada’da konaklama seçeneklerinin çoğu liman etrafında yer alır ancak adayı çevreleyen diğer koylarda da pansiyon, otel ve bungalow gibi konaklama alternatifleri mevcuttur. Bu alternatifler arasında tatil planınıza ilk dahil etmeniz gereken mekan Ayanyapolis‘tir. Çınar Koyu Güneyinde yer alan mekan gündüz beach akşam saatlerinde ise meyhane konsepti ile hizmet vermektedir.

Avşa’nın Gecesi ve Gündüzü Birdir!

Gündüz yaşanan deniz ve kumsal keyfi akşamleyin de Avşa’nın çeşitli şaraplarının tadıldığı gece eğlencesine doğru devam eder. Avşa Adası’nda gezip görülecek yerler bitmek bilmez. Adanın tüm koyları ve plajları görülmeye değerdir. Bu özelliği ile civar adalardan farkı ortadadır. Eğer yürüme seviliyorsa karayolu sahilinden adanın dört bir tarafı dolaşılabilir. Bu 5-6 saatlik bir zaman dilimidir. Koy ve manzara tadı bir arada yaşanabilmektedir. Etraftaki çiftlikler,doğa ile başbaşa kalınan noktalar seyre değer yerlerdir. Yürüyüş esnasında misafirin karşısına çıkan ilk yer Ali Baba Türbesidir. Mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.

Avşa Sizleri Şehir Hayatından Kurtaran Tek Tatil Beldesidir!

Eşsiz güzellikte doğası ve ortamı ile insanı şehir hayatının kaosundan kurtarır Avşa Adası. Buraya ayrılan bir kaç gün bile insana detoks etkisi yaratabilir. Avşa Adası’na hiç gidilmediyse, nereden başlanacağı hakkında bir fikir yoksa bu konuda sizlere avsavip.com rehberlik edecektir. Eğer adaya konaklamanız için yer araştırması yapmadan gelirseniz sizleri iskeleye indiğinizde 50’den fazla komisyoncu karşılayacak ve kafanızı karıştırarak sizleri rağmet görmeyen tesislere götürerek tatilinizin adeta rezil olmasına sebep olacaktırlar. Tabi istisna yerler bu tanımın dışında kalabilir.

Gece ister Barlar Sokağı ister Discolarda eğlenin isterseniz Mehtaba Yolculuk yapın

Akşamları Avşa’nın barlar sokağı mutlaka daha önce gitmeyenler için görmesi gereken mekanların yer aldığı sokaktır. 10’dan fazla club,bar ve türkü barın yer aldığı bu sokakta hayat neredeyse hiç durmaz. Barlar sokağı adanın sağındadır. Gece 02:00’ye kadar açık barların ardından eğlence ritmini discolara bırakır. Barlar sokağına 15 dk yürüme araç ile 5 dk mesafedeki discolar mevkiinde sabaha kadar eğlence sürer. Ruh haline göre sakinlik isteyenler bir köşeye deniz ve doğa ile baş başa, eğlence isteyenler diğer köşeye, günleri doya doya değerlendirmek adına isterseniz akşamları mehtaba yolculuk ta yapabilirsiniz. Avşa Adası’nda güneşin doğuşu ve güneşin batımı kesin fotoğraflanması gereken görüntülerdir.

Avşa’da Eğlence ve Spor Bir ara dadır!

Avşa Adası tatilinde hem doya doya eğlenilir hem de dalış noktaları, rüzgar sörfü keyfi ve su sporları açısından da dolu dolu aktivite yaşanılan yerlerdir. Sörf sporunu tercih edenler için Yiğitler Köyü koyu en ideal noktadır. Ancak adaya gelirken mutlaka sörf için ekipmanlarınızı getirmelisiniz. Avşa Adası dalış sporu için de çok uygundur. Su altındaki nefis manzaraya tanık olmak isteyenler için iyi bir tercih olabilir. Adada bir günlüğüne bisiklet kiralamak gezme keyfini de yaşamak gerekir.

Avşa’da Yemek Alternatifleri Çoktur

Konaklama şekli bir otel değil ise Avşa misafiri kendi yapacağı alışverişler doğrultusunda kaldığı apartta yemek işini halleder. Diğer yandan dışarıda yemek yemek istenirse zengin kahvaltı menülerinin olduğu pastaneler yada akşamları restaurantlar tercih edilebilir. Sahilde uygun fiyatlarla akşam yemekleri seçenekleri de mevcuttur. Balığından köftesine kadar her damak zevkine uygundur. Şahintepesi’nde Nefis midye tavası yenilmesi gereken lezzetlerdendir.

Avşa’nın Meşhur Şarabı ve Zeytinyağı Olmazsa Olmazlardandır…

Avşa’nın geçim kaynakları arasında yer alan şarapları, zeytin çeşitleri ve zeytinyağı adaya geldiğinizde hem evinize hemde sevdiklerinize hediye için olmazsa olmazlardandır…

Kısacası Sizde Bursa’da oturuyor ve hala Avşa’ya gelmediyseniz çok şey kaçırmısınız demektir… Gelin görün gezin döndüğünüzde arkadaşlarınıza da adamızı anlatmayı unutmayın…

Bölgedeki Yakın Diğer Otel ve Pansiyonlar

Önerdiğimiz Oteller

0535 829 70 19

Mızrak Apart Avşa

0535 938 51 20

Kahraman Apart Avşa

0532 448 22 63

Butik Apart Avşa

0539 917 21 89

Saray Pansiyon Avşa

0541 202 08 45

Alperen Apart Avşa

0549 670 58 44

Altınel Apart Avşa

0530 063 12 63

Öz Yaren Apart Avşa

0850 241 22 44

Joey Apart Avşa

0539 487 51 00

Lara Zeynep Apart Avşa

avşa Adası Apartları
x