Bursa’ya Yakın Tatil Yerleri : AVŞA ADASI

denize sıfır oteller

Bursa’ya yakın tatil yerleri arasında Avşa gelmektedir. Bursa’ya yakın Avşa Adası’nda tatil; okulların kapanmasının ardından Haziran ayı ile birlikte başlar, Ekim aylarına kadar rahatlıkla sürer. Temmuz ve Ağustos ayları iğne atsan yere düşmez misali bir müşteri akını toplar. Bursa’dan Erdek’e gelerek Avşa Adası feribotuna binip keyifli bir tatile hem feribot gezisi yaparak başlayabilirsiniz. Sitemizde Bursa’dan Erdek’e ulaşım konusunda bilgiler harita bilgisi olarak paylaşılmıştır. Erdek’e geldiğinizde feribot seferleri için sitemizdeki bilgiler günceldir.
bahar aqua resort

Avşa’yı Tanıyalım!

Avşa İklimi ile Fark Yaratır!

Avşa Marmara Denizi’nin güneybatısında yer alan Kapıdağ Yarımadası‘nın Marmara Denizi’ndeki uzantısıdır. Adada hava Akdeniz ve Karadeniz ikliminin özelliklerini yansıtır. Bu sebeple Avşa adası’nın en çok sevilen özelliği Haziran ayından Ekim sonuna kadar denize girebilme özelliği olmasıdır.

Avşa’nın Koyları ve Doğa Güzellikleri Vazgeçilmezdir!

Avşa dört bir yanı ile, koyları, bir uçtan bir uca kadar olan sahili ile yeşillendirilmiş alanlarının birleşimi olan mavi yeşil güzelliğinin birleşimidir. Avşa’ya, İstanbul, Tekirdağ ve Erdek‘ten hareket eden feribot ve vapurlarla ulaşmak mümkündür. Ada’da konaklama seçeneklerinin çoğu liman etrafında yer alır ancak adayı çevreleyen diğer koylarda da pansiyon, otel ve bungalow gibi konaklama alternatifleri mevcuttur. Bu alternatifler arasında tatil planınıza ilk dahil etmeniz gereken mekan Ayanyapolis‘tir. Çınar Koyu Güneyinde yer alan mekan gündüz beach akşam saatlerinde ise meyhane konsepti ile hizmet vermektedir.

Avşa’nın Gecesi ve Gündüzü Birdir!

Gündüz yaşanan deniz ve kumsal keyfi akşamleyin de Avşa’nın çeşitli şaraplarının tadıldığı gece eğlencesine doğru devam eder. Avşa Adası’nda gezip görülecek yerler bitmek bilmez. Adanın tüm koyları ve plajları görülmeye değerdir. Bu özelliği ile civar adalardan farkı ortadadır. Eğer yürüme seviliyorsa karayolu sahilinden adanın dört bir tarafı dolaşılabilir. Bu 5-6 saatlik bir zaman dilimidir. Koy ve manzara tadı bir arada yaşanabilmektedir. Etraftaki çiftlikler,doğa ile başbaşa kalınan noktalar seyre değer yerlerdir. Yürüyüş esnasında misafirin karşısına çıkan ilk yer Ali Baba Türbesidir. Mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.

Avşa Sizleri Şehir Hayatından Kurtaran Tek Tatil Beldesidir!

Eşsiz güzellikte doğası ve ortamı ile insanı şehir hayatının kaosundan kurtarır Avşa Adası. Buraya ayrılan bir kaç gün bile insana detoks etkisi yaratabilir. Avşa Adası’na hiç gidilmediyse, nereden başlanacağı hakkında bir fikir yoksa bu konuda sizlere avsavip.com rehberlik edecektir. Eğer adaya konaklamanız için yer araştırması yapmadan gelirseniz sizleri iskeleye indiğinizde 50’den fazla komisyoncu karşılayacak ve kafanızı karıştırarak sizleri rağmet görmeyen tesislere götürerek tatilinizin adeta rezil olmasına sebep olacaktırlar. Tabi istisna yerler bu tanımın dışında kalabilir.

Gece ister Barlar Sokağı ister Discolarda eğlenin isterseniz Mehtaba Yolculuk yapın

Akşamları Avşa’nın barlar sokağı mutlaka daha önce gitmeyenler için görmesi gereken mekanların yer aldığı sokaktır. 10’dan fazla club,bar ve türkü barın yer aldığı bu sokakta hayat neredeyse hiç durmaz. Barlar sokağı adanın sağındadır. Gece 02:00’ye kadar açık barların ardından eğlence ritmini discolara bırakır. Barlar sokağına 15 dk yürüme araç ile 5 dk mesafedeki discolar mevkiinde sabaha kadar eğlence sürer. Ruh haline göre sakinlik isteyenler bir köşeye deniz ve doğa ile baş başa, eğlence isteyenler diğer köşeye, günleri doya doya değerlendirmek adına isterseniz akşamları mehtaba yolculuk ta yapabilirsiniz. Avşa Adası’nda güneşin doğuşu ve güneşin batımı kesin fotoğraflanması gereken görüntülerdir.

Avşa’da Eğlence ve Spor Bir ara dadır!

Avşa Adası tatilinde hem doya doya eğlenilir hem de dalış noktaları, rüzgar sörfü keyfi ve su sporları açısından da dolu dolu aktivite yaşanılan yerlerdir. Sörf sporunu tercih edenler için Yiğitler Köyü koyu en ideal noktadır. Ancak adaya gelirken mutlaka sörf için ekipmanlarınızı getirmelisiniz. Avşa Adası dalış sporu için de çok uygundur. Su altındaki nefis manzaraya tanık olmak isteyenler için iyi bir tercih olabilir. Adada bir günlüğüne bisiklet kiralamak gezme keyfini de yaşamak gerekir.

Avşa’da Yemek Alternatifleri Çoktur

Konaklama şekli bir otel değil ise Avşa misafiri kendi yapacağı alışverişler doğrultusunda kaldığı apartta yemek işini halleder. Diğer yandan dışarıda yemek yemek istenirse zengin kahvaltı menülerinin olduğu pastaneler yada akşamları restaurantlar tercih edilebilir. Sahilde uygun fiyatlarla akşam yemekleri seçenekleri de mevcuttur. Balığından köftesine kadar her damak zevkine uygundur. Şahintepesi’nde Nefis midye tavası yenilmesi gereken lezzetlerdendir.

Avşa’nın Meşhur Şarabı ve Zeytinyağı Olmazsa Olmazlardandır…

Avşa’nın geçim kaynakları arasında yer alan şarapları, zeytin çeşitleri ve zeytinyağı adaya geldiğinizde hem evinize hemde sevdiklerinize hediye için olmazsa olmazlardandır…

Kısacası Sizde Bursa’da oturuyor ve hala Avşa’ya gelmediyseniz çok şey kaçırmısınız demektir… Gelin görün gezin döndüğünüzde arkadaşlarınıza da adamızı anlatmayı unutmayın…

Önerdiğimiz Oteller

Pansiyon

Ceren Apart

0543 479 71 65
Pansiyon Tipi Pansiyon Sadece Konaklama Kişi Başı Fiyatı 50 TL Sezonu Yaz
Pansiyon

Heramis Apart

0534 394 50 24
Pansiyon Tipi Pansiyon Sadece Konaklama Kişi Başı Fiyatı 50 TL Sezonu Yaz
Otel

Altınkum Tatil Konakları

0532 430 65 73
Pansiyon Tipi Otel Yarım Pansiyon Kişi Başı Fiyatı 150 TL Sezonu Yaz
Pansiyon

Butik Apart

0532 448 22 63
Pansiyon Tipi Pansiyon Sadece Konaklama Kişi Başı Fiyatı 60 TL Sezonu Yaz
Pansiyon

Lara Zeynep Apart

0539 487 51 00
Pansiyon Tipi Pansiyon Sadece Konaklama Kişi Başı Fiyatı 70 TL Sezonu Yaz
Pansiyon

Acar Apart 1

0535 940 23 20
Pansiyon Tipi Pansiyon Sadece Konaklama Kişi Başı Fiyatı 50 TL Sezonu Yaz
Pansiyon

Yüksel Apart

0535 739 97 44
Pansiyon Tipi Pansiyon Sadece Konaklama Kişi Başı Fiyatı 50 TL Sezonu Yaz
Pansiyon

Türeyenler Pansiyon

0535 517 13 72
Pansiyon Tipi Pansiyon Sadece Konaklama Kişi Başı Fiyatı 40 TL Sezonu Yaz
Pansiyon

Özcan Urun Apart Otel

0532 768 59 75
Pansiyon Tipi Pansiyon Sadece Konaklama Kişi Başı Fiyatı 50 TL Sezonu Yaz
Pansiyon

Efe Suit Apart

0507 949 18 39
Pansiyon Tipi Pansiyon Sadece Konaklama Kişi Başı Fiyatı 60 TL Sezonu Yaz
Pansiyon

Mızrak Apart

0535 829 70 19
Pansiyon Tipi Pansiyon Sadece Konaklama Kişi Başı Fiyatı 50 TL Sezonu Yaz
Pansiyon

Biray Apart

0533 817 07 81
Pansiyon Tipi Pansiyon Sadece Konaklama Kişi Başı Fiyatı 39 TL Sezonu Yaz