Avşa Adası Nerede?

Avşa Adası nerede sorusunun en doğru cevabını Avşa Adası Marmara Denizi’nin ortasında Kapıdağ Yarımadası’nın uzantısında oluşmuş adadır şeklinde açıklayabiliriz. Avşa’nın İlk ismi Türkeli olan Avşa Adası halk arasında Şarap Adası olarak ta ünlenmiştir. Rumlar döneminden kalma ismide Afissia’dır. Avşa’da İstanbul’a yakın olmasına rağmen İstanbul’a hiç benzemeyen Marmara’dan Çanakkale Boğazına kucak açmıştır ve Ege havası vardır.

avsa-adasi-2017-yaz-sezonu (5)
Marmara’nın bilindiği üzere yüzey suları çok fazla tuzludur. Bu tuz oranı 22’dir. 15-20 metrelik bir katmana sahip bu yüzey sularının sıcaklığı 24 civarında iken Ege’ye doğru yüzey Karadeniz’e doğru dip akıntısı olur. Avşa 20,62 km2 yüzölçümü ile çevresinde 33 kilometrelik bir yol bulundurmaktadır. Arazi yapısı bakımından kumlu topraklar görülür. İstanbul’a 65 mil uzaklıktadır. Avşa Adası dördüncü zamanın sonunda diğer adalar gibi denizin yükselmesiyle Kapıdağ Yarımadası’ndan ayrılmıştır. Avşa Adası en soğuk günlerini Ocak ayında, en sıcak günlerini Temmuz en yağmurlu günlerini de Aralık ayında görmektedir.

avsa-adasi-2017-yaz-sezonu (7)

Avşa Adası’nda Neler Yapılabilir?

Avşa Adası’na gelen misafirlerimizin gelipte yapamadığı hiçbir şey yoktur. Denizin, sahilin, plajların bütün güzelliğinden yararlanmış Ada Karası üzümlerinden yapılan dünyaca ünlü şaraplardan yudumlarken gün batımının keyfini çıkarmış denizimizden çıkan tüm mahsullerin tadına bakmışlardır. Bunun sonunda büyük bir memnuniyetle adamızdan ayrılmışlardır.

avsa-adasi-2017-yaz-sezonu (6)

Avşa Adası’na Gelmeden Önce!

Avşa Adası’na rezervasyonsuz geliyorsanız sıkıntı çekebilirsiniz. Bazı zamanlarda özellikle Bayramlarda ada full çekmektedir. Gelmeden önce rezervasyon yaptırmaya özen gösterin. Rezervasyon yaptırdığınız işletme ile hemen anlaşmamız iyi olur her zaman alternatiflere göz atın çünkü fiyatlar bazı yerlerde çok uçuk olabiliyor. Kimliksiz konaklama yapan yerlerde bulunmayız.

EGE-MOTEL-AVSA-2016 (6)

Avşa Gece Hayatı

Bunların dışında Avşa Adası’nda gece hayatı hızlı,eğlenceli geçmektedir. Gece sahillerde canlı müzik keyfini çıkartabilirsiniz. Aynı zamanda tanz, club liatris ve arena disko gibi yerlerde eğlenceyi zirveye çıkarabilirsiniz. Sahil boylarında ve caddelerde barları bulabilirsiniz. Popüler barlar; Martı, Squadron, Cadde ve Yaren Türkü Evi’dir.

 

logo-avsa-vip-2016

Avşa Adası Podyumda!

Diğer Tatil Rehberlerimiz;

avsa-island

avsa-tatil-rehberi-logo-1

Sosyal Ağlardan Bizi Takip Edebilirsiniz.

Önemli Bilgilendirme; “Avsavip.com” Avşa’da faaliyet gösteren otel, motel,pansiyon,apartların tanıtımı ile birlikte Avşa’ya konaklama için gelecek misafirler için bir tatil rehberidir.
Avsavip.com rehberlik amacı ile kurulmuş olup site içerisindeki işletme bilgileri işletmelerin izni ve beyanları doğrultusunda yayınlanmaktadır. İşletme yetkililerinin farklı yönlendirmeleri sonucu oluşabilecek mağduriyetlerinizden sitemiz sorumlu değildir. Avsavip.com sizin adınıza rezervasyon yapmaz sadece işletme tanıtımı gerçekleştirir. Web sitemizde yayınlanan yorumlar ziyaretçilerin kendi yorumlarıdır. Gönderilen tüm yorumların yayın hakkı gizlidir. Sitemap