Avşa Adası Yiğitler Köyü Otel ve Pansiyonları

Avşa Adası Yiğitler Köyü

Avşa Adası Yiğitler Köyü muhafazakar tatil için uygun konumdaki havuzlu ve aquaparklı otelleri, kadınlar plajına yakın pansiyonları ve apart fiyatları %50’ye varan indirimlerle sizi bekliyor.

Uygun Fiyatlı Yiğitler Köyü Otelleri

Tatil mekânlarının ve konaklama yerlerinin en iyi reklamı ağızdan ağıza yapılan reklamdır. Bir sezon gelen ve oldukça da memnun kalan kişiler tatil yörelerinin reklamlarını en iyi şekilde yapan kişilerdir.

Bu şirin tatil beldesinin korunması ve buna göre hareket edilmesi işletmeye her zaman için kazandıracak ve oldukça da başarılı bir noktaya yükseltecektir. Ayrıca diğer tatil bölgelerine göre Avşa Yiğitler köyü konaklama fiyatları oldukça düşük rakamlardan oluşmaktadır. Her bütçeye uygun olan bu tatil bölgesi aynı zamanda eşsiz doğal güzellikleri, temiz havası ve son derece nezih ortamı ile vazgeçilmez bir tatil olanağı sunmaktadır.

Erken Rezervasyon İşlemleri

Artık klişe olsa da geçerliliğini hiçbir zaman yitirmeyecek olan erken rezervasyon çok önemli olmaktadır. Erken rezervasyon sayesinde hem uygun fiyatlı konaklama tesisi bulacaksınız hem de tatil planlarınızı son ana bırakmamış olacaksınız. Bunun için de kış döneminde Avşa Yiğitler köyü otellerinde erken rezervasyon işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu erken rezervasyon işlemleri fiyat açısından uygunluk gösterdiği gibi aynı zamanda yer bulabilmeniz açısından da uygunluk gösterecektir. Çünkü Avşa Adası tatil sezonunda oldukça yoğun tatilci akınına uğramakta ve yaz başında boş konaklama mekanı bulmanız neredeyse imkansız olmaktadır.

Yiğitler Köyü‘nün yerleşim alanının hemen 1 kilometre uzunluğunda kumsal vardır. Kişiler istemeleri durumunda Altınkum, Tavşanlı, Karadut gibi koylarda da denize girebilmektedir. Ayrıca Yiğitler Köyü’nde bayanlara özel plajlarda bulunmaktadır. Yiğitler Köyünün konaklama ihtiyacını apartlar pansiyonlar ve oteller günlük kiralanabilir evler Avşa’da ki oteller ve pansiyonlar ve kiralık evlere göre %50 daha ucuzdur. Yalnız bayram tatillerinde erken rezervasyon yapılmasında yarar vardır.

Yiğitler Köyü Konumu?

Avşa merkezine 3 kilometre uzaklıkta olan Yiğitler Köyü’nün kendi başına da bir merkez olduğunu hatırlatmak gerekir.

Yiğitler Köyü Balıkesir’in Büyükşehir yapılmasından sonra Avşa Adası’nda Belde Belediyesinin kapanmasıyla Adalar Birliği Belediyesi olarak Marmara İlçesi’ne Yiğitler Mahallesi olarak bağlanmıştır.

Avşa Adası Yiğitler Köyü eski adı Araplar Köyü olarak ta anılmaktadır. Eski zamanların küçük balıkçı kasabalarını andıran huzur dolu yapısı ile insanlarının sıcaklığı sizleri bambaşka diyarlara sürükler Yiğitler Köyü.. Taze balığın, sebzenin ve meyvenin satıldığı köy meydanında alışverişinde burada yer alan restoran ve çay bahçelerinde keyifli sohbetlerin tadını çıkartabilirsiniz.

Köy etrafını süsleyen zeytin ağaçları, üzüm bağları ve bu yıl yeni dikilen ceviz fidanları ile Yiğitler Köyü yeşil ve maviyi bir adada tutar.

Geceleri ay ışığının denize yansıyan pırıltılarını büyük bir hayranlıkla izleyebilirsiniz. Yaşamanın zevkini çıkacağınız ve huzur bulacağınız yerler çok mevcuttur. Yiğitler Köyünde aradığınız ihtiyacınız olduğu her türlü şeyi bulmanın yanında sessizliğiyle ailecek tatil yapacakları kendilerine çekmektedir. Yiğitler Köyünün en büyük özelliklerinden biri olan köyün sahil şeridine sıfır olmasıdır.

Avşa Adası Yiğitler Köyüne Nasıl Gidilir?

Merkezi konumda bulunan Avşa adası Yiğitler köyü ulaşımı Avşa merkezden 15 dakikada bir kalkmakta olan minibüsler ya da taksiler aracılığı ile sağlanmaktadır. İstanbul, Tekirdağ ya da Erdek üzerinden Avşa adasına ulaşmak ve merkezden Yiğitler köyüne gitmek, en fazla 30 dakika sürmektedir. Avşa Adası Yiğitler Köyü; İstanbul’a 72 mil Ankara’ya 530 km İzmir’e 330km Bursa’ya 160km uzaklığındadır.

Avşa Adası Yiğitler Köyü Plajları

Altın sarısı kumlarda, mavi denizde ve tertemiz havada tatilini geçirmek isteyenler Avşa Adası Yiğitler Köyü plajlarını tercih etmektedir.  Köy içerisinde en bilindik plaj, sadece hanımlara hizmet veren kadınlar plajı olarak ön plana çıkmaktadır.

Ayrıca, hemen köyün kenarında kamuya açık halde bulunan bir plajda bulunmaktadır. Bunların haricinde meşhur Altınkum plajı, genelde aileler tarafından kullanılan Tavşanlı plajı, yeni açılan işletmeler ile ilgi gören Karadut plajı ve köye uzak olarak görülse de Çınar koyu plajları diğer plajlar olarak sıralanmaktadır.

YİĞİTLER KÖYÜ PLAJI

Avşa Adası granit oluşumlu bir ada olduğu için sağlam bir zemine sahiptir. Bunun yanında granitin oluşturduğu kumsalla adanın dört bir yanını sarmış böylece birbirinden güzel temiz güzel plajlar meydana gelmiştir. Plajlar ücretli değildir. Her plaj yürüyüş mesafesindedir ve Avşa merkezinde Belediye Binasının yanından kalkan taksi ve dolmuşlarla ulaşabileceğiniz bu güzel tatil köyümüzde ulaşımı rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Plajlara 15 dakikada bir minibüs kalkmaktadır.

Avşa Adası Yiğitler tatil köyünde konaklama yerleri mevcut Haziran ve Eylül aylarında daha sakin ve ucuz olan Avşa Adası Temmuz ve Ağustos aylarında yoğun olması sebebiyle konaklama ücretlerinin miktarı artmaktadır.

YİĞİTLER KÖYÜ LİMANI

Köy içerisinde geçici konaklamaların karşılandığı pansiyonlar bulunmaktadır. Bahsedildiği gibi nezih ve huzurlu bir ortamda tatilini geçirmek isteyenler, genellik ile bahçeli yapıda bulunan bu pansiyonlardan faydalanabilirler. Deniz ve doğa manzaralı olan pansiyonlarda, süit dairelerde tatil keyfini yaşamak mümkündür.

Avşa Adası Tarihi

Ada eski çağlara, Bizans dönemine ve Osmanlı dönemine ev sahipliği yapmıştır. Orta çağ zamanında bir müddet boyunca kullanılmayan ada daha sonra birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır.

Ada içerisinde Roma Bizans ve Osmanlı kalıntılarına rastlamak mümkündür. Hıristiyan din adamlarının sürgüne gönderildiği ada, bir dönem Araplara da ev sahipliği yapmıştır. Bu yüzden geçmişte Arap adası olarak da anılmıştır.

Tekirdağ’dan gelen göçmenlerin yerleşmesinden sonra Türkeli olarak anılan ada, daha sonra Türkçeleştirilmiş ve Avşa adası olarak anılmaya başlanmıştır.

YİĞİTLER KÖYÜ’NDEKİ ÖNERDİĞİMİZ OTEL VE PANSİYONLARAvşa Adası Yiğitler Köyü Otel ve Pansiyonları Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir