İstanbul’un Yanı Başında Bir Tatil Cenneti!

KARADUT PLAJI - YİĞİTLER KÖYÜ
KARADUT PLAJI – YİĞİTLER KÖYÜ AVŞA

Şehir yaşamı insanları yormaktadır. Gerek iş yoğunluğu, gerek geçim sıkıntısı gibi durumlar, insanları mental anlamda etkilemektedir. Yoğun geçen şehir hayatı yanı sıra, şehrin gürültüsü, kirliliği gibi etmenler de insan sağlığını ve psikolojisini olumsuz etkilemektedir. Gürültü içerisinde çalışan veya ikamet eden şehir sakinleri, daha agresif olmakta, anlayış ve uyum özellikleri körelmektedir.

Kişiler, kafalarını dinlemek, iş yorgunluğunu, şehir stresini atmak için tatil dönemlerinde sakin yerleri, temiz havası olan yerleri tercih etmeye çalışırlar. İstanbul gibi metropol bir şehrin gürültüsü içinde yaşayan bireyler, özellikle sakin yerleri tercih ederler. Ancak bunun için çok uzaklara gitmenize gerek yok. İstanbul’un gürültüsü, kirliliği arasında doğal güzelliğini korumayı başaran, temiz havası olan, şehrin gürültüsünden uzak olan bir yer mevcuttur. Burası, Avşa Adası‘dır. İstanbul’un yanı başında bulunan bu yer, gösterişi, sakinliği ve temiz havasıyla sizleri rahatlatacak, güzel bir tatil geçirme fırsatı yakalamanıza yardımcı olacaktır.

ayanya-beach-avsa (31)
AYANYAPOLİS ÇINAR KOYU

Avşa’daki tatilinize renk katacak mekanlardan ilki ise Ayanyapolis‘tir. Avşa Çınar Koyu güneyindeki Ayanyapolis’te kendinizi Avşa’da Bodrum’da hissedeceksiniz.

avsa-haritaa
AVŞA ADASI İSTANBUL BANDIRMA ULAŞIM

Neden Avşa Tercih Edilmeli?

  • Avşa Adası, sağlıklı bir havaya sahip olması nedeniyle herkes tarafından tercih edilmektedir.
  • Doğal güzellikleri, eşsiz dokusuyla görenleri hayran bırakacak bir güzellikte olması nedeniyle mutlaka görmeniz gereken bir yerdir.
  • Yaz aylarında çok uygun fiyatlara tatil yapmaya imkan veren bir yerdir.
  • Yazın görselliğiyle kışın görselliği farklı olsa da, her iki mevsimin de kendine has bir güzelliği vardır.
  • İstanbul çevresinde oturuyorsanız, daha uzaklara bakmanıza gerek olmadığı için, hafta sonlarında bile gidip görebilirsiniz.
  • Konaklama yapacak olan kişiler için, sayısız otel ve pansiyon imkanı bulunması dolayısıyla konaklama sorunu yaşamazsınız, adanın keyfini dilediğiniz kadar çıkarabilirsiniz.
  • Ada içerisinde tekne veya yat gezileriyle adanın her yerini görebilirsiniz.

Avşa Adası’na İstanbul’dan yaz aylarında sürekli düzenlenen Avşa İDO deniz otobüsü seferleri yada Tekirdağ üzerinden arabalı feribot seferleri ile yaklaşık 3 saatte ulaşabilirsiniz. Bu yaz sizi de adamızda yani aramızda görmek isteriz… Bekliyoruz.

avsa-2016
AVŞA 2016

post_discussion

be_the_first_to_comment “İstanbul’un Yanı Başında Bir Tatil Cenneti!”