Geyikli Rehberi : Tatil ve Turizm 2024 – Çanakkale Ezine

geyikli

Geyikli Çanakkale Ezine’nin bir beldesidir. Geyikli’nin coğrafi işareti olan zeytinyağı ve Antik Truva kentiyle meşhurdur. Özellikle birçok kişinin tercih olan Bozcaada gezilerinde tercih edilen bu belde aynı zamanda günü birlik aktiviteler için son derece popüler bir lokasyondur.

Geyikli Tatil Rehberi 2024

Çanakkale’nin Ezine ilçesine bağlı olan, Geyikli beldesi, turistik açıdan son derece önemlidir. Ayrıca Çanakkalelilerin yazlık yerlerinden biridir.

Truva Atı, Ören yerleri ve Kilitbahir Kalesi gibi yerleri gezmek isteyen yerli ve yabancı turistler bölgeye ulaşım sağlamak için  genelde kiralık araçları ve toplu taşıma servislerini tercih etmektedir.

geyikli-cografi-ozellikleri

Geyikli Coğrafi Özellikleri

Bulunduğu coğrafi konum nedeniyle Çanakkale Geyikli Beldesi zeytinyağı ve zeytincilik konusunda oldukça önemli bir kent olmuştur. Zeytincilik gelişmiş olduğu için oldukça lezzetli zeytinyağı üretimi vardır. Zeytinyağı coğrafi işaret almıştır. Bunun yanı sıra antik kentleri ziyaret etmek isteyen turistler de bölgeye akın etmektedir.

Geyikli otelleri için Google’da arama yapan siz ziyaretçilerimize hemen belirtelim Çanakkale yarım adasında bulunan ve son derece popüler bir konuma sahip olan bu bölgede, son derece gelişmiş bir gastronomi mutfağı vardır. Yerel mutfağın lezzetlerini birçok cafe ve restoranda deneyimleyebilirsiniz. https://www.geyikliotelleri.com/ adresinde de Geyikli hakkında tüm detaylı bilgiler yer almaktadır.

Geyikli Aqua Otel
Berfin Otel
Helen Troya Otel
Sunshine Otel
Troas Beach Otel
Eksen Otel
Deniz Otel
Kumsal Otel
Biçici Otel
Zeytin Çiçeği Pansiyon
Ede Apart Otel
Bazyel Apart
Herrara Otel
Geyikli Grand Resort Hotel
Grand Resort Hotel
Odunluk Taş Konak
Hotel Sunset Troia
Asya Apart Otel
Gelincik Pansiyon
Paris Otel
Yasin Otel
Alexandria Troas Termal
Ev Otel
Biçici Otel
Güneş Yönü Omay Otel
Gökkuşağı Apart Otel
Agora Tatil Durağı
Ayşe Abla Pansiyon
Beyza Apart Otel
Kaya Apart Otel
Sezer’s Zeytin Otel
Tenedos İskele Hotel
Chiyannos Inn Pansiyon
Dada Hotel
Günbatımı Tatil Köyü
Neandria Apart Otel
Traos Pansiyon
Adonis Motel

canakkale-geyikli

Geyikli Nüfusu

2021 yılı itibariyle 32 bin 374 nüfusu olduğu tespit edilmiştir. Yaz aylarında bu nüfus biraz daha artış göstermektedir. Kış sezonunda ise yerleşik nüfus çok kalabalık değildir. Genelde sakin bir lokasyon olduğundan yazın hareketlenmektedir.

geyikli-ye-ulasim

Geyikli’ye Ulaşım Nasıldır?

İstanbul, Ankara ve İzmir’e kara yoluyla, Ankara ve İstanbul’dan ayrıca hava yoluyla ulaşım imkanı bulunmaktadır. Bölgede yer alan çok sayıda şehir içi servis, Çanakkale otogar kalkışlı olarak Geyikli’ye gitmektedir. Otogardan Geyikli’ye minibüsle ulaşım sağlamak için 60 dakikalık bir seyahat etmeniz gerekmektedir.

Ayrıca tüm ilçelerden Geyikli Seyahat otobüsleri kalkmaktadır. Bu yüzden her mevsim bölgeye ulaşım imkanları bulunmaktadır. Canlı yol tarifleri ve haritalar için internetteki rotasyonları inceleyebilirsiniz.

Geyikli Demografik Bilgiler

Ezine ilçesine bağlı belde belediyesidir. Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu’dur. Belde olduğu için kaymakamlık makamı Ezine Kaymakamlığı tarafından idare edilmektedir. Posta kodu 17602’dir. Telefon alan kodu : 0286 ile başlamaktadır. Beldede 3 eczane bir sağlık ocağı vardır. Geyikli’de Bankaların ATM’leri mevcuttur, şubeleri yoktur. Akbank ve PTTBank ATM’leri 24 saat hizmet vermektedir. PTT şubesi online hizmete açıktır. PTT Kargo Geyikli’deki tek kargo firmasıdır. Diğer Aras, Yurtiçi, MNG ve Sürat Kargo firmaları mobil şube olarak haftanın belli günlerinde kargo teslimatı yapmaktadır.

geyikli-tarihi

Geyikli Tarihi

2 bin yıllık bir tarihi geçmişi bulunan Alexandria Troas tarihin en büyük savaşlarından birine tanıklık etmiştir. 390 hektarlık alana kurulmuş olan kent, 8 km uzunluğunda 3 metre kalınlığında surlarla çevrelenmiştir. Geyikli rehberlik açıdan büyük bir öneme sahiptir.. Bu yüzden mutlaka görülmesi gereken yerler listesindedir.

Geyikli Tanıtım Videosu

Geyikli’de Deve Güreşleri

Geyikli’de her yıl belediye tarafından farklı etkinlik ve yarışmalar düzenlenmektedir. Deve Güreşleri Festivali 11 yıldır her yıl sonunda yapılmaktadır. Güreşlere zeytin hasatının bolluk ve bereketi eklenmekte hasat şöleni de aynı zaman diliminde yapılmaktadır.

Bölgedeki Yakın Diğer Otel ve Pansiyonlar

Yorumlar (9)

 1. Avatar esra diyorki:

  Mrrhaba sitenizi Geyikli hakkında araştırma yaparken buldum. Çok yararlı bilgiler var Geyikli hakkında tebrik ederim. Başarılar diliyorum.

  • Avatar AVSAVIP.COM diyorki:

   Merhaba Esra hanım çok teşekkürler. Sayfamız devamlı güncellenecek. Bizi takip etmeye devam edin.

 2. Avatar Onur diyorki:

  Tebrik ederim çok iyi tanıtım olmuş Geyikli için iyi bir hizmet bence bu site sahibine bir teşekkür etmek istedim.

  • Avatar AVSAVIP.COM diyorki:

   Merhaba Onur Bey biz teşekkür ederiz efendim. Geyikli’nin tanıtımı için bir katkımız oldu ise bize ne mutlu.

 3. Avatar Meltem diyorki:

  Özellikle Ata Demirerin yaptığı filmlerden sonra dikkatimi çeken Geyikliye bir kaç kez gitmek istedim ama bir türlü yolum düşmedi yazınızı inceledim inşallah pandemi de bitti bu yaz yolumuz düşer çok şirin bir tatil kasabası

  • Avatar AVSAVIP.COM diyorki:

   Merhaba Meltem Hanım evet inşallah pandemi sonrası Çanakkale Geyikli’ye sizi bekleriz.

 4. Avatar Burcu güneş diyorki:

  Geyikli ile ilgili bilgileriniz için teşekkür ederiz 🌈 sayenizde yerleri daha iyi tanıyoruz.

Önerdiğimiz Oteller