Futbol Topu Modelleri ve Kullanımı

Futbol topu yaş gruplarına göre farklı numaralar da tasarlanmıştır. 3,4 ve 5 türünde tasarlanmış ve her bir numara farklı yaş gruplarına hitap etmektedir.  Genellikle küçük yaş grupları için bu top çeşitleri kullanılmaktadır. Özellikle küçük yaş grubunda olan çocuklar futbol oynamayı çok sevdikleri için aileleri bu yaş gruplarına uygun olan top çeşitlerini satın alarak çocukların oynamasına imkan sunarlar.

lescon

Bunun yanı sıra 12 yaş ve üzeri için hem de profesyonel bir şekilde futbol oynayanların kullandığı beş numara futbol topu bulunmaktadır. Beş numara futbol topu diğer numaralara oranla daha ağır ve daha büyüktür. Bu nedenle profesyonel futbolcular tarafından ve yetişkinler tarafından kullanılmaktadır. 8 ve 12 yaş grubunda ise üç ve dört numara türünde olan toplar kullanılmaktadır. Bu toplar bu yaş grubuna uygun olan top çeşitleridir fakat profesyonel bir futbol topu değildir.

Futbol Topu Ürünleri

Futbol topu çeşitleri incelendiğinde bu topların ağırlıkları kullanılan malzemelerin niteliğine göre oynanılan zeminin özelliklerine göre ve hava şartlarına göre değişmektedir.

https://www.lescon.com.tr/futbol-topu/ sitesi üzerinden bu toplara ulaşabilirsiniz.

Bölgedeki Yakın Diğer Otel ve Pansiyonlar

Önerdiğimiz Oteller