AVŞA BU YAZ IŞILDAYACAK

avsa-yenileme-calismalari (6)

Avşa‘da kış aylarında başlayan çalışmalar bütününde artık sona yaklaşıldı. Bu yaz tatilcileri ışıldayan bir ada karşılayacak.

Marmara Adalar Belediyesi, DSİ ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi organizasyonunda gerçekleşen projelere Avşa’da her geçen gün yenisi eklenirken geçtiğimiz aylarda başlayan dere kanal çalışmaları, iskele yolcu bekleme salonu, kafeterya, restaurantlar, pastaneler, kapalı pazar yeri, park düzenlemeleri, taksi durağı yenileme çalışmalarında artık sona gelindi. İlerleyen günlerde Avşa merkezinde parke taş yenileme çalışmalarının başlayacağı öğrenilirken Avşa iskelesinde misafirleri karşılayan eski gösterişsiz Atatürk Büstü ve Özgürlük Anıtı’da baştan sona yenilerek dev Türk Bayrakları ile donatılacak.

Hafta sonunda görüşlerini aldığımız Avşa halkı ve turizm işletmecileri bu yıl sezondan Avşa’daki yenileme ve düzenleme çalışmalarından sonra daha da umutlu olduklarını belirterek Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy ve ekibine güvendiklerini sezon başlangıcına kadar çalışmaların söz verilen zamanda tamamlanarak Avşa’nın yaza hazır hale geleceklerinden emin olduklarının altını çizdiler.

Avşa’da Çalışmalar Hafta Sonu Aralıksız Devam Ediyor!

Marmara Adalar Belediyesi, Baski, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri ve projeleri yürüten yüklenici taşeron firmaların çalışmaları yaz aylarına yetiştirmek için hafta sonu mesaisine devam ettiği gözlenirken 1.etap dere kanal çalışmaları, iskele yolcu bekleme salonu, kafeterya, restaurantlar, pastaneler, kapalı pazar yeri, park düzenlemeleri, taksi durağı yenileme çalışmalarında da artık sona gelindiği gözlendi.

Konu ile ilgili yorumlarınızı aşağıdaki alandan ziyaretçilerimiz ile paylaşabilir görüşlerinizi bizlere aktarabilirsiniz.

Haber ve Fotoğraflar : Avsavip.com – Onur Kutlu

avsa-yenileme-calismalari (8) avsa-yenileme-calismalari (7) avsa-yenileme-calismalari (5) avsa-yenileme-calismalari (4) avsa-yenileme-calismalari (3) avsa-yenileme-calismalari (2) avsa-yenileme-calismalari (1)

post_discussion

One thought on “AVŞA BU YAZ IŞILDAYACAK

  1. Kutlu derin

    Ah bi de iskelenin yanında olta balıkçıları için bir yer olsa da o nostaljik sabahlar ve akşam üstleri tekrar yaşansa , ellerinde oltaları babalar , çocukları , abi kardeşler , çiftler … ah be ne güzeldi … iskelenin varoluş sebeplerinden ikincisiydi … kartpostallarda gün batımı , iskele ve kıyı balıkçıları olurdu .. cok özledik ..

    2 sene_ago

comments_are_closed

Önemli Bilgilendirme; “Avsavip.com” Avşa’da faaliyet gösteren otel, motel,pansiyon,apartların tanıtımı ile birlikte Avşa’ya konaklama için gelecek misafirler için bir tatil rehberidir.
Avsavip.com rehberlik amacı ile kurulmuş olup site içerisindeki işletme bilgileri işletmelerin izni ve beyanları doğrultusunda yayınlanmaktadır. İşletme yetkililerinin farklı yönlendirmeleri sonucu oluşabilecek mağduriyetlerinizden sitemiz sorumlu değildir. Avsavip.com sizin adınıza rezervasyon yapmaz sadece işletme tanıtımı gerçekleştirir. Web sitemizde yayınlanan yorumlar ziyaretçilerin kendi yorumlarıdır. Gönderilen tüm yorumların yayın hakkı gizlidir. Sitemap

Sosyal Ağlardan Bizi Takip Edebilirsiniz.

Diğer Tatil Rehberlerimiz;

avşa adası otelleri

avşa adası tatil rehberi