Avşa Adası’nda Bayramda %100 Doluluk Bekleniyor!

avsa-2017

Balıkesir’in gözde tatil beldesi Avşa Adası‘ndaki otellerde ramazan bayramı için rezervasyonlar tamamlanmak üzere.

Geçtiğimiz yaz nufüsü 2500’den 125.000’e bir anda gelen misafir akını sonrası ülke gündemine oturan Avşa’daki otel ve pansiyonlarda bu yılda ramazan bayramı tatili için rezervasyonlar hızla sürüyor. Ada genelinde yer alan kayıtlı 300’den fazla tesiste doluluk oranı bayrama kısa bir süre kala yüzde 80’lere ulaşırken denize sıfır kahvaltı konseptindeki ve aquaparklı havuzlu tesislerde şimdiden doluluk oranı yüzde yüze ulaştı.

avsa-full-2016
AVŞA 2016

Konu ile ilgili tesislerden aldığı verileri ziyaretçilerimiz ile paylaşan Avsavip.com Proje Yöneticisi Onur Kutlu “Bayrama 5 gün kala Avşa genelindeki denize sıfır, yarım pansiyon dahil hizmet sunan iş ortağı otellerimizin doluluk oranları yüzde yüze ulaştı. Ada genelini saran iş ortaklarımız apart ve pansiyonlarda ise doluluk oranları şimdiden yüzde 80 civarında. Tesislerimizin günde aldığı çağrı sayısı günlük 100 civarında. Medya grubumuz dahilindeki tatil rehberi sitelerimizde ziyaretçi oranlarımız da buna paralel her geçen gün yükselişini sürdürmeye devam ediyor. Buda demek oluyor ki Ramazan bayramı tatili bu yıl 9 gün olmamasına rağmen 3-4 günlükte olsa bir çok aile ve gezgin rotasını yine Avşa’ya çevirmiş sürekli tesis araştırıyor. Bu artış devam ederse tahminimce geçtiğimiz yıl beklenen doluluk oranını adamız yine yakalamış olacak.” dedi.

AVŞA’DA BAYRAMDA HAVA NASIL OLACAK ?

Tatil süresinin kısa olması ile birlikte akıllara gelen diğer bir soru ise Ramazan Bayramı’nda Avşa Adası hava durumu kesinlikle. Aşağıda grafiklerden de anlaşılacağı üzere 20 haziran salı itibari ile Avşa’da 28 derece ile 35 derece arası değişkenlik gösteren bir hava raporu tahmin ediliyor.

avsa-hava-durumu

İDO VE BUDO İLE EK SEFERLER

Avşa’ya yolcu transferini sağlayan Gestaş, Tekirdağ Roro, İdo ve Budo seferlerine ek seferler konulması planlanıyor.