Avşa Adası’na Nasıl Gidilir?

Avşa Adası‘na bir çok şekilde gidebilirsiniz.  Avşa Adası’na ulaşım İstanbul deniz otobüsüyle 2 saat 45 dakika mesafesindedir. Yaz aylarında haziran ayı itibari ile günün hemen hemen her saatinde Avşa’dan İstanbul’a İstanbul’dan Avşa’ya İdo ile ulaşmak hızlı ve mümkündür.

Bunun için İDO’nun Bostancı ve Yenikapı iskellerini kullanabilirsiniz. Kış için ise Avşa Adası’na İstanbul’dan ulaşmak için yine seferler mevcuttur bunun  için web sitemizdeki Avşa Adası İstanbul Seferleri sayfasını incelemenizi öneriyoruz. Önemli uyarı hafta sonu ve hafta içerisindeki sefer saatları değişiklik göstermektedir. Hava muhalefetinin olduğu bazı durumlarda seferler iptal olabilmektedir. Bunun için İDO çağrı merkezinden teyid almanızı önemle uyarıyoruz.

Erdek’ten Avşa Adası’na Nasıl Gidilir?

Erdek’ten Avşa Adası’na yaz aylarında 3 ayrı şekilde gitmeniz mümkündür. Avşa Adası Erdek gemi seferleri hakkında bilgileri aşağıda sizlerle paylaşmış bulunuyoruz. Erdek – Avşa Adası – Marmara Adası gemiyle yaklaşık 2 saatte ulaşılmaktadır.

Gestaş Erdek – Balıklı – Avşa – Marmara Adası Feribot Seferleri;

Yaz kış devam eden Gestaş Avşa seferleri günde 2 kez düzenlenir. Her sabah 06:00 ve 16:45’te Avşa’dan, Erdek’ten 11:00 ve 19:00’da kalkan Gestaş arabalı vapurları Avşa Erdek arası yaz kış ulaşım ağını oluşturmaktadır. Erdek Avşa Gestaş feribot seferleri için tıklayın

Marmara Roro Erdek Avşa;

Sadece yaz aylarında hizmet veren Marmara Roro arabalı vapurları ile Avşa Erdek arası alternatif ulaşım sağlayabilirsiniz. Yaklaşık 1 buçuk saat sürmektedir. Erdek Marmara Roro feribot seferleri için tıklayın

Adalar 1 Avşa Erdek;

Yaz kış hizmet veren Adalar 1 gemisi Erdek – Avşa Yiğitler Limanı arası arabalı vapur hizmeti vermektedir.

ido avşa adası

İstanbul’dan Avşa Adası’na Nasıl Gidilir?

İDO’nun İstanbul-Marmara Adası -Avşa Adası Seferleri;

Cuma günleri gidiş: İstanbul Bostancı’dan kalkış saat 18:30; İstanbul Yenikapı’dan kalkış saat 19:05; Marmara Adası’na varış saat 21:40; Avşa Adası’na varış saat 22:10.

Pazar günleri dönüş: Avşa Adası’ndan kalkış saat 16:00; Marmara Adası’ndan kalkış saat 16:30; Yenikapı’ya varış saat 19:05; Bostancı’ya varış saat 19:35’tir. Bunun dışında küçük bir not olarak İDO’nun bu sene aldığı bir kararla deniz otobüslerinde 3, hızlı feribotlarda ve Sirkeci-Harem, Eskihisar-Topçular Hattı araba vapurlarında ise 10 adet ücretsiz bisikletli geçiş kontenjanı ayırarak bisikletli yolcularına da yeni bir avantaj sağladı.Daha ayrıntılı bilgi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bursa – Avşa Adası Budo Seferleri, Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO) Bursa(Mudanya) – Avşa Adası 2015 yaz sezonunda henüz seferlerine başlamamıştır. Bursa – Avşa, Avşa Adası – Bursa seferleri BUDO tarafından başladığında web sitemizde sefer ve fiyatları yer alacaktır.Mudanya – Avşa – Tekirdağ Seferi hareket saatlerini sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Tekirdağ’dan Avşa Adası’na Nasıl Gidilir?

Tekirdağ Avşa Seferleri Yener C Gemisi Tekirdağ da yeni hizmete giren Avşa adasına gidenlerin tercihi olan feribot iskelesi faaliyete geçti.Yeni limandan seferlerine başlayan Yener-C gemisi kaptanlarından Kamil Erdoğan yeni faaliyete giren feribot iskelesinden yolcu ve nakliye seferlerine başladıklarını söylerken, iskelenin kullanımının hem bizler hem de vatandaşlar açısından çok uygun olduğu söylendi. Sefer saatlerini öğrenmek için Tekirdağ Avşa Seferleri Yener C Gemisi Kalkış Saatleri başlıklı sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Tekirdağ Avşa Seferleri Öz Kaptan Gemisinin Tekirdağ’dan kalkış saati 16:00 iken Avşa Adasından Kalkış saati 11:00 da yapılmaktadır. Kalkış limanı, Tekirdağ Akport Gümrüklü Limanı’dır. Daha ayrıntılı bilgi için Tekirdağ Avşa Seferleri Öz Kaptan Gemisi Kalkış Saatleri  sayfasını inceleyebilirsiniz.

Tekirdağ Avşa Seferleri Yavuz Naz Gemisinin Tekirdağ’dan kalkışı her gün saat 10:00’da yapılmaktadır. Kalkış limanı, Tekirdağ Akport Gümrüklü Limanı’dır (eski cezaevi karşısı). Avşa’dan kalkış hergün 14:00′de yapılmaktadır.Tekirdağ Avşa Seferleri Yavuz Naz Gemisi Kalkış Saatleri sayfamızda rezervasyon ve bilgi almak için verdiğimiz telefon numarasını arayarak  sefer saatlerini doğrulamanızı tavsiye ediyoruz.

Avşa Adası Tekirdağ Seferleri yaz sezonunda 4 firmanın yolcu gemisi çalışmaktadır. Bunlardan en eski hata bu hattın başlamasına neden olan Ömer Kaptan Gemisi’dir. Tekirdağ Avşa Gemi Seferleri Avşa’dan Kalkış Pazartesi , Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi, Pazar Günleri Saat 11:00′de yapılmaktadır.Tekirdağ Kalkış Pazartesi , Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi, Pazar Günleri Saat 16:00′de yapılmaktadır. Kalkış limanı, Tekirdağ Akport Gümrüklü Limanı’dır. Ayrıntılı bilgi için Tekirdağ Avşa Gemi Seferleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Sayfamızda bulunan rezervasyon telefon numarasından sefer saati doğrulamanızı tavsiye ediyoruz.

Bilet Fiyatları hakkında bilgi;

Avşa Adası İdo bilet fiyatları ortalama olarak 65-80 TL arasıdır. Tekirdağ Avşa Adası ve Marmara adası fiyatlar ise kişi başı ortalama 40 TL olurken araç ile ortalama 120 TL’dir bu fiyata şoförde dahildir. Erdek’ten ise yolcu 20 TL araç ile şöför dahil 65 TL’ye Avşa’ya gelebilirsiniz.Avşa Adası’na Nasıl Gidilir? Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir