Avşa Adası’na Nasıl Gidilir?

ido-avsaAvşa Adası‘na bir çok şekilde gidebilirsiniz.  Avşa Adası’na ulaşım İstanbul deniz otobüsüyle 2 saat 45 dakika mesafesindedir. Yaz aylarında haziran ayı itibari ile günün hemen hemen her saatinde Avşa’dan İstanbul’a İstanbul’dan Avşa’ya İdo ile ulaşmak hızlı ve mümkündür.

Bunun için İDO’nun Bostancı ve Yenikapı iskellerini kullanabilirsiniz. Kış için ise Avşa Adası’na İstanbul’dan ulaşmak için yine seferler mevcuttur bunun  için web sitemizdeki Avşa Adası İstanbul Seferleri sayfasını incelemenizi öneriyoruz. Önemli uyarı hafta sonu ve hafta içerisindeki sefer saatları değişiklik göstermektedir. Hava muhalefetinin olduğu bazı durumlarda seferler iptal olabilmektedir. Bunun için İDO çağrı merkezinden teyid almanızı önemle uyarıyoruz.

Erdek’ten Avşa Adası’na Nasıl Gidilir?

Erdek’ten Avşa Adası’na 3 ayrı şekilde gitmeniz mümkündür. Avşa Adası Erdek gemi seferleri hakkında bilgileri aşağıda sizlerle paylaşmış bulunuyoruz.

avsa-deniz-taksiAvşa Yiğitler’den Erdek’e BADO Deniz Taksi uygulaması bu sene başlamış olmaktadır. Konforlu ve güvenli bir şekilde Avşa Adası halkı ve misafirlerinin hizmetine sunulan Avşa Adası (Yiğitler) Erdek (Narlı) arası karaya ulaşımı 15 dk’ya kadar inmiş olmakla birlikte 30 kişi kapasiteli Avşa Erdek dolmuş taksisini tavsiye etmekteyiz. Avşa Yiğitler Erdek BADO Deniz Taksi Sefer Saatlerini sayfamızdan bakabilirsiniz.

 

budo-seferleri-Budo yaz aylarında artırdığı sefer ve rotalarına yenisini ekledi. Bursa- Erdek- Marmara Adası ve Avşa seferlerini başlattı.BUDO’nun 14 Temmuz tarihinde başlayan Bursa-Erdek-Marmara Adası ve Avşa seferlerine İstanbul-Avşa’yı da ekledi. Bu  Budo İstanbul-Avşa, Avşa-İstanbul Seferlerine misafirlerin ilgisi yoğun oldu.Karşılıklı gidiş-geliş şeklinde haftada toplam 4 seferin yapılacağı İstanbul- Avşa hattında sefer saatlerini sayfasından inceleyebilirsiniz.

 

Avşa Adası ile Erdek arasındaki mesafeyi 45 dakikaya düşüren BUDO Deniz Otobüsleri tatilini Avşa Adası’nda geçirmek isteyenlere büyük bir ulaşım kolaylığı sağlıyor. Avşa Adası sefer sayısının yaz tarifesine geçerek günde 3 keze çıkması ve saatlerinde düzenleme yapılması Ada’da sevinçle karşılandı.  BUDO Avşa Adası Erdek Marmara Adası Seferlerini sayfasından inceleyebilirsiniz.

İstanbul’dan Avşa Adası’na Nasıl Gidilir?

İDO’nun İstanbul-Marmara Adası -Avşa Adası Seferleri;

Cuma günleri gidiş: İstanbul Bostancı’dan kalkış saat 18:30; İstanbul Yenikapı’dan kalkış saat 19:05; Marmara Adası’na varış saat 21:40; Avşa Adası’na varış saat 22:10.

Pazar günleri dönüş: Avşa Adası’ndan kalkış saat 16:00; Marmara Adası’ndan kalkış saat 16:30; Yenikapı’ya varış saat 19:05; Bostancı’ya varış saat 19:35’tir. Bunun dışında küçük bir not olarak İDO’nun bu sene aldığı bir kararla deniz otobüslerinde 3, hızlı feribotlarda ve Sirkeci-Harem, Eskihisar-Topçular Hattı araba vapurlarında ise 10 adet ücretsiz bisikletli geçiş kontenjanı ayırarak bisikletli yolcularına da yeni bir avantaj sağladı.Daha ayrıntılı bilgi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bursa – Avşa Adası Budo Seferleri, Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO) Bursa(Mudanya) – Avşa Adası 2015 yaz sezonunda henüz seferlerine başlamamıştır. Bursa – Avşa, Avşa Adası – Bursa seferleri BUDO tarafından başladığında web sitemizde sefer ve fiyatları yer alacaktır.Mudanya – Avşa – Tekirdağ Seferi hareket saatlerini sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Tekirdağ’dan Avşa Adası’na Nasıl Gidilir?

omer-kaptan-300x190Tekirdağ Avşa Seferleri Yener C Gemisi Tekirdağ da yeni hizmete giren Avşa adasına gidenlerin tercihi olan feribot iskelesi faaliyete geçti.Yeni limandan seferlerine başlayan Yener-C gemisi kaptanlarından Kamil Erdoğan yeni faaliyete giren feribot iskelesinden yolcu ve nakliye seferlerine başladıklarını söylerken, iskelenin kullanımının hem bizler hem de vatandaşlar açısından çok uygun olduğu söylendi. Sefer saatlerini öğrenmek için Tekirdağ Avşa Seferleri Yener C Gemisi Kalkış Saatleri başlıklı sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 

ozkaptan-avsa-300x166Tekirdağ Avşa Seferleri Öz Kaptan Gemisinin Tekirdağ’dan kalkış saati 16:00 iken Avşa Adasından Kalkış saati 11:00 da yapılmaktadır. Kalkış limanı, Tekirdağ Akport Gümrüklü Limanı’dır. Daha ayrıntılı bilgi için Tekirdağ Avşa Seferleri Öz Kaptan Gemisi Kalkış Saatleri  sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Tekirdağ Avşa Seferleri Yavuz Naz Gemisinin Tekirdağ’dan kalkışı her gün saat 10:00’da yapılmaktadır. Kalkış limanı, Tekirdağ Akport Gümrüklü Limanı’dır (eski cezaevi karşısı). Avşa’dan kalkış hergün 14:00′de yapılmaktadır.Tekirdağ Avşa Seferleri Yavuz Naz Gemisi Kalkış Saatleri sayfamızda rezervasyon ve bilgi almak için verdiğimiz telefon numarasını arayarak  sefer saatlerini doğrulamanızı tavsiye ediyoruz.

Avşa Adası Tekirdağ Seferleri yaz sezonunda 4 firmanın yolcu gemisi çalışmaktadır. Bunlardan en eski hata bu hattın başlamasına neden olan Ömer Kaptan Gemisi’dir. Tekirdağ Avşa Gemi Seferleri Avşa’dan Kalkış Pazartesi , Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi, Pazar Günleri Saat 11:00′de yapılmaktadır.Tekirdağ Kalkış Pazartesi , Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi, Pazar Günleri Saat 16:00′de yapılmaktadır. Kalkış limanı, Tekirdağ Akport Gümrüklü Limanı’dır. Ayrıntılı bilgi için Tekirdağ Avşa Gemi Seferleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Sayfamızda bulunan rezervasyon telefon numarasından sefer saati doğrulamanızı tavsiye ediyoruz.

idoErdek – Avşa Adası – Marmara Adası gemiyle yaklaşık 2 saatte ulaşılmaktadır. Yaz sezonunda İstanbul da sıklıkla deniz otobüsü konulmaktadır.

İdo bilet fiyatları ortalama olarak 45-50 TL arasıdır. Tekirdağ Avşa Adası ve Marmara adası fiyatlar ise kişi başı ortalama 20 TL olurken araç ile ortalama 70 TL’dir bu fiyata şoförde dahildir.Ayrıntılı bilgi için Erdek – Avşa Adası – Marmara Adası Feribot Seferleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

post_discussion

be_the_first_to_comment “Avşa Adası’na Nasıl Gidilir?”

Önemli Bilgilendirme; “Avsavip.com” Avşa’da faaliyet gösteren otel, motel,pansiyon,apartların tanıtımı ile birlikte Avşa’ya konaklama için gelecek misafirler için bir tatil rehberidir.
Avsavip.com rehberlik amacı ile kurulmuş olup site içerisindeki işletme bilgileri işletmelerin izni ve beyanları doğrultusunda yayınlanmaktadır. İşletme yetkililerinin farklı yönlendirmeleri sonucu oluşabilecek mağduriyetlerinizden sitemiz sorumlu değildir. Avsavip.com sizin adınıza rezervasyon yapmaz sadece işletme tanıtımı gerçekleştirir. Web sitemizde yayınlanan yorumlar ziyaretçilerin kendi yorumlarıdır. Gönderilen tüm yorumların yayın hakkı gizlidir. Sitemap

Sosyal Ağlardan Bizi Takip Edebilirsiniz.

Diğer Tatil Rehberlerimiz;

avşa adası otelleri

avşa adası tatil rehberi