Avşa Adası’na Arabayla Nasıl Gidilir?

avşa adasına araba ile ulaşım

Avşa Adası’na arabayla gitmek için 2 farklı seçenek vardır. Birincisi Tekirdağ üzerinden ikincisi Balıkesir Erdek üzerindendir. İstanbul’dan direk Avşa Adası’na arabalı feribot seferi yoktur. Bu yüzden aşağıdaki Tekirdağ rotasını uygulamalısınız.

İstanbul’dan Avşa Adası’na Araba ile Ulaşım

Kocaeli, Tekirdağ ve İstanbul’dan Avşa Adası’na araba ile gitmek için Tekirdağ’a ardından Avşa Adası’na feribot ile nasıl gidileceğine dair bir yol tarifi aşağıda verilmiştir.

  1. İstanbul’dan TEM otoyoluna girin ve Tekirdağ yönünde ilerleyin. Toplam mesafe yaklaşık 160 km’dir.
  2. Tekirdağ’a geldiğinizde, şehir merkezine girmeden önce, E-87 yolunu takip ederek Tekirdağ Limanı’na doğru ilerleyin.
  3. Tekirdağ Limanı’ndan Avşa Adası’na feribot hizmeti veren özel şirketlerin iskelesine kadar ilerleyin. Feribot seferleri hakkında önceden bilgi sahibi olmanızı ve rezervasyon yapmanızı öneririz. Bakınız Avşa Adası feribot seferleri
  4. Feribotla Avşa Adası’na vardıktan sonra dilediğiniz gibi gezebilirsiniz. Avşa’da belli noktalar haricinde araç ile gezmek yasak değildir.

Alternatif olarak, İstanbul’dan özel aracınızla Tekirdağ’a kadar gelerek, aracınızı güvenli bir otoparka bırakabilir ve Tekirdağ’dan Avşa Adası’na düzenlenen feribot seferlerini kullanarak Avşa Adası’na ulaşabilirsiniz.

Bursa’dan Avşa Adası’na Araba ile Ulaşım

Yalova, Eskişehir, Ankara ve Bursa’dan Avşa Adası’na araba ile gitmek için Erdek’e ardından Avşa Adası’na feribot ile nasıl gidileceğine dair bir yol tarifi aşağıda verilmiştir.

  1. Bandırma’da, Erdek yönünde ilerleyin. Erdek, Bandırma’dan yaklaşık 20 km uzaklıktadır.
  2. Erdek’ten Gestaş’ın Avşa Adası’na düzenlediği feribot seferleri ile Avşa Adası’na geçin. Feribot seferleri hakkında önceden bilgi almanız gerektiğini unutmayın. Bakınız Avşa Adası Gestaş feribot seferleri
  3. Feribotla Avşa Adası’na vardıktan sonra, dilediğiniz gibi aracınız ile adada gezebilirsiniz. Eğer araba ile değilde yaya olarak geldiyseniz Avşa’daki araç kiralama firmaları ile iletişim kurabilirsiniz.

Alternatif olarak, Bursa’dan özel aracınızla Erdek’e kadar gelerek, aracınızı güvenli bir otoparka bırakabilir ve Erdek’ten Avşa Adası’na düzenlenen feribot seferlerini kullanarak Avşa Adası’na ulaşabilirsiniz.

Bölgedeki Yakın Diğer Otel ve Pansiyonlar

Önerdiğimiz Oteller