Avşa Adası’nda Ne Yapılır? Avşa’da Yapılacak Şeyler Listesi 2023

Avşa Adası’da Neler Yapılır? diye arama yapıyorsanız Avşa Adası’nda yapılacak şeyler listemizi mutlaka okumalı ve bu yaz tatil rotanızı Avşa Adası’na çevirmelisiniz.

Marmara Denizi’nin güney batısında yer alan Avşa Adası güzellikleriyle birbiriyle yarışan koyları, renkli gece hayatı, altın sarısı kumları, huzuru, sakinliği, sessizliği, sakin ve neşeli insanlarıyla dikkat çekmektedir.

avşa adası yapılacaklar

Sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenmek isteyenler için de, sakin bir tatil geçirmek isteyenler içinde en uygun yer Avşa Adası’dır. İşte sizlere önereceğimiz ve Avşa Adası’na geldiğinizden mutlaka yapmanız gereken aktiviteler.

gece hayatı

Avşa’da Gece Hayatına Katılın!

Gece Hayatı: Avşa hareketli gece hayatı ile de ün kazanmış bir yerdir. Çarşıda yürürken müzik seslerinin birbirine karıştığı barlar, meyhaneler ve gece kulüpleri dikkatinizi çeker. Sabaha kadar dans etmek, tüm şarkılara eşlik etmek ve tüm stresinizi atmak istiyorsanız Avşa Adası’na bekleriz.

şarap

Adanın Meşhur Şarap Fabrikalarını Gezin!

Şarap Tadımı: Geçmişte Şarap Adası olarak bilinen Avşa Adası’nın şarap tadımlarına katılmadan, birbirinden lezzetli şaraplardan denemeden evinize dönmeyin. Ünü ülke sınırlarını aşan şaraplardan tadarken gün batımını izlemek ve gökyüzünün kızıla döndüğü anlarda şarabınızı yudumlamak size mutluluk verecektir.

dondurma

Avşa Merkezde Alışveriş Yapın 🙂

Alışveriş: Avşa Adası’ndaki tatlı şirin çarşısında dilediğinizce gezerken kendinizi kaybedeceksiniz ve gördüğünüz her şeyi almak isteyeceksiniz. Birbirinden güzel takı tezgahları, renkli vitrinleriyle, hediyelik eşya almak içinde çarşıda gezebileceğiniz mağazalar bulunmaktadır.

tekne turu

Avşa’da Tekne Turu Atın!

Tekne Turu: Avşa Adası’na gelip sadece adayı gezmekle kalmayıp yakın civardaki koyları, köyleri, doğal güzellikleri ve tarihi yerleri görmek istiyor iseniz kesinlikle tene turlarına katılmalısınız. Manastır, Mavi Köy, Kumburnu, Altınkum ve Çınar Köyü’ne tekne turları vardır.

avşa adası yüzme aktivitesi

Avşa Adası’nın Masmavi Denizinde Bol bol Yüzün!

Yüzme: Yılın yorgunluğunu masmavi sulara bırakmak ve yazın bunaltıcı sıcaklarından kaçmak istiyorsanız Avşa Adası’nda bol bol yüzmenizi önerebiliriz. Yüzmenin dışında güneşlenebilir, ağaçların gölgesinde hamaklarınızda kitap okuyabilir ya da şekerleme yapabilirsiniz.

avşa adası yiğitler köyü

Avşa Adası’nın Farklı Koylarını Keşfedin!

Altınkum, Karadut, Çilek, Çınar, Kumtur, Manastır Mevkii, Mavi Koy, Çiftlik koylarını mutlaka gezmelisiniz. Yiğitler Plajını mutlaka görmelisiniz.

ekinlik adası

Avşa Karşısındaki Adaları Gezin

Avşa merkezden tekne kiralayıp adanın karşısındaki sakin adaları mutlaka gezmelisiniz. Koyun adası, Fener adası, Ekinlik adası ve Marmara Adası mutlaka Avşa’ya geldiğinizde gezilecek yerlerdir.

Bölgedeki Yakın Diğer Otel ve Pansiyonlar

Önerdiğimiz Oteller

0530 047 03 30

Grand Avşa Beach Hotel

0532 287 54 32

Lavinia Otel Yiğitler

0530 063 12 63

Öz Yaren Apart Avşa

0549 670 58 44

Altınel Apart Avşa

0545 251 70 11

Heramis Apart Avşa

0535 462 30 11

Erdi Apart Avşa

0534 557 50 26

Truva Apart Avşa

0531 982 02 66

Nuray Apart Avşa

0539 917 21 89

Saray Pansiyon Avşa

0532 448 22 63

Butik Apart Avşa

avşa Adası Apartları
x