Avşa Adası Satılık ve Kiralık Daire Fiyatları Ne Durumda?

avşa adası günlük kiralık ev

Avşa Adası 9 KM uzunlukta 4KM genişlikte yaklaşık olarak 36 Bin KM2 alandan oluşan bir adadır. Ada son yıllarda yoğun turist akımı ile adından sık sık söz ettiriyor. Geçtiğimiz yıllarda adaya 140 Bin turist gelmişti, adanın normal nüfusu yaklaşık 2500 kişi olması nedeniyle ciddi bir gıda ve konaklama sıkıntısı ortaya çıkmıştı. Bölge uzun yıllardır gelişimine devam ediyor. Bölgenin emlak piyasası, Avşa Adası hakkında birçok bilgiyi ortaya çıkarıyor.
Bölgede yeni otel yapımı için çıkan izin sayılarının bir hayli az olması ve bölgede genel olarak imara açık alanın az olması, Avşa’da konut ve arsa fiyatlarını doğrudan arttırıyor. Buradan yatırım amaçlı konut arayanlar için seçenekleri bulmak normalden çok daha zor olabiliyor.  Emlak uzmanları bu tarz bölgeler için tüm emlak sitelerinden taradığı ilanları tek bir sayfada toplayan Avsavip.com gibi otel arama motorlarını öneriyorlar.

Avşa Adası Satılık

Avşa Adası Satılık Daire Fiyatları Ne Kadar?

Avşa Adasında satılık daire almak için gözden çıkarılması gereken minimum miktar 150 Bin TL civarında oluyor. 150 Bin TL gibi bir rakama Avşa Adasında yer alan köylerde 1+1 ev almak mümkün. Merkezi yerlerde bu fiyat 1+1 ev için 350 bin civarına kadar çıkıyor. Bölgede daha büyük 3+1 ev için köy çevrelerinde fiyatlar 250 bin TL civarında olurken, merkezde bu fiyatları 350 Bin TL gibi rakamlardan başlıyor.

Avşa bölgesinde konut almanın birçok farklı avantajı bulunuyor. Aldığınız bölgede sezonluk olarak evinizi günlük kiralayabilir ya da tam sezon kiralayabilirsiniz. Turizmin bölgede sürekli gelişmesi nedeniyle alacağınız evin değeri tahmin edilen süreden çok daha erken artabilir, kısa sürede yüksek kâr marjı ile evinizi satabilirsiniz.

Avşa’da satılık daire seçeneklerinin az olması nedeniyle bölgede satış adetleri düşük gözükebiliyor. Bu rakamlar ev sayısının düşük olması nedeniyle ortaya çıkıyor. Bölgede yer alan konut sayısı ve ortaya çıkan satış rakamlarına dair bir yüzde alındığında, satış rakamlarının Avşa’da yüksek olduğunu söylemek mümkün.

kiralık daireler

Avşa Adası Kiralık Daire Fiyatları Ne Kadar?

Avşa Adasında kiralık ev fiyatları sezona göre değişebiliyor. Ev sahipleri evlerini tam 1 sene boyunca kiralamak yerine sezonluk ya da günlük kiralamayı tercih edebiliyor. Bu yüzden burada uzun süreli ev kiralamak, bazı durumlarda oldukça zor olabiliyor. Avşa Bölgesinde ev kiraları kışın aylık 1000 TL, yazın 7500 TL fiyatlarından  başlıyor. Fiyatların ortalama değeri ise 10.000 TL’e kadar çıkıyor. Avşa’da kiralık daire fiyatları sezonluk 15.000 TL’e kadar artış gösterebiliyor.

Avşa Adası Satılık daireler

Avşa Adası’nda Günlük Kiralık Ev Tutmak Mantıklı Mı?

Avşa Adası’nda İstanbul üzerinden günlük gelen turlar nedeniyle her zaman yoğun bir ilgi bulunuyor. Avşa’da günlük kiralık ev tutmak isteyenler için bolca çeşit bulunuyor. Otellerde rahat edemeyenler ya da farklı bir kiralama konsepti arayanlar için, Avşa’da günlük kiralık ev tutmak oldukça mantıklı bir fikir olabiliyor. Bölgede günlük kiralık ev miktarları 300 TL’den başlıyor. Bu rakam 1500 TL gibi rakamlara kadar çıkabiliyor. Genel olarak Avşa’da ev kiralamak için yazın 3000 TL-7500 TL arasında bir ücreti gözden çıkarmak gerekebilir. Burada kiraladığınız ev ile eşsiz bir tatil yapabilir sevdiklerinizle vakti geçirebilirsiniz.

Avşa Adası Satılık daire fiyatları

Avşa’da Amortisman Süresi Ne Kadar? Avşa’da Konut Yatırımı

Avşa Turizm ağırlıklı gelişen bir bölge olması nedeniyle, net amortisman süresi hesaplamanın oldukça zor olduğu yerlerden birisi. Burada konut değerleri ve kira fiyatları turizm değeri ve yoğunluğu açısından hesaplandığı için oldukça farklı rakamlar ortaya çıkabiliyor. Avşa’da genel amortisman süresi 22 yıl olarak hesaplanıyor. Burada konut alan yatırımcılar evlerini klasik kiralama yöntemi ile kiralamaktan daha farklı yöntemlere yöneliyorlar. Özellikle evini günlük kiralayanlar ya da değerlendiği zaman kısa sürede satan yatırımcılar Avşa’da bulunabiliyor. Bölge sürekli olarak turizm açısından geliştiği için konut fiyatlarında ciddi sıçramalar yaşayabiliyor.
Avşa’da daire almak istiyorsanız tek hesaplama yaptığınız konu kesinlikle amortisman süresi olmamalı. Gelişen ve güçlü bir bölge olan Avşa, gelecek yıllarda çok daha değerli hale gelebilir. Uzun süreli ya da kısa süreli yatırım yapmak isteyenler için Avşa pek çok farklı seçenek sunuyor.

Bölgedeki Yakın Diğer Otel ve Pansiyonlar

Önerdiğimiz Oteller

0545 251 70 11

Efe Apart Avşa

0539 487 51 00

Lara Zeynep Apart Avşa

0536 990 56 56

Aytaç Apart Avşa

0549 670 58 44

Altınel Apart Avşa

0532 287 54 32

Lavinia Otel Yiğitler

0507 949 18 39

Efe Suit Apart Avşa

0543 479 71 65

Ceren Apart Avşa

0545 251 70 11

Heramis Apart Avşa

0532 448 22 63

Butik Apart Avşa

0532 393 17 15

Cane Apart Avşa

avşa adası otelleri
x