Avşa Adası Nerede Nasıl Nasıl Gidilir?

avsa-haritaa

Marmara Bölgesi’nin şirin tatil beldesi Avşa; yaz aylarında doluluk oranı ile dikkat çekmektedir. Avşa Adası’nı Google haritalardan alınan harita konumunda görebilirsiniz. Avşa Adası Marmara Deniz’inde 12 takım adaların içinde en büyük 3 adadan biridir.

Avşa Nerede?

Marmara Adası’na bağlı tatil köyü olan Avşa Adası, geçtiğimiz yıllarda Balıkesir’in Büyükşehir olması ile birlike Belediye statüsünden mahalle statüsüne geçmiştir. Kısaca Avşa Adası Balıkesir Büyük şehir iline bağlı olan Marmara Adası Belediyesi’nin bir mahallesidir. Balıkesir’in il sınırlı içerisindedir. Erdek Avşa Arası mesafe olan Avşa adası’na ulaşım 2 saattir. Avşa Adası’nın ana harterleri Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne aittir.Diğer hizmet ve çalışmalar tamamıyla Marmara Adası’na bağlıdır.

tuana-apart (15)

Avşa Adası’na Nasıl Gidilir?

Avşa dört tarafı sular ile kaplı bir ada olduğu için akla ilk olarak peki Avşa Adası’na nasıl gidilir sorusu geliyor. Avşa’ya sadece gemi ile gidebilirsiniz. Avşa Adası’na yaz aylarında İstanbul’dan İdo, düzenli seferler ile yaz-kış Tekirdağ’dan Ömer Kaptan, Yavuz Naz, Öz Kaptan, Yener C arabalı vapurları ve Erdek’ten Gestaş arabalı vapurları ile gitmeniz mümkündür. Ayrıca Avşa Adası’na 5 dk. mesafedeki Yiğitler Köyü‘ne ise Bado deniz taksi ile yaz kış düzenli seferler mevcuttur.

Eğer İstanbul’dan Bandırma istikametine İdo ile geldi iseniz Bandırma’dan 15 dk. mesafedeki Erdek’e geçip Avşa’ya gemi ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Yaz aylarında Erdek’ten Avşa’ya hızlı ulaşım sağlayan Budo seferlerlerini eğer aracınız yok ise kullanmanızı öneriyoruz.

Silivri Avşa Seferleri

İstanbul‘dan yaz aylarında düzenli olarak İdo seferleri Yenikapı, Bostancı ve Silivri‘den gerçekleşmektedir. Kış aylarında eğer İstanbul’dan Avşa’ya yolculuk yapacak iseniz Tekirdağ Akport Gümrüklü Limanı’na giderek buradan kalkan Tekirdağ Avşa Gemi Seferleri tercihini kullanabilirsiniz. Avşa’ya Bursa’dan ulaşım sağlayacak iseniz yine Erdek-Avşa seferlerini kullanmanızı öneririz. Bursa Mudanya’dan Avşa’ya direk vapur maalesef yoktur.

afissia-garden-avsa-yigitler (6)

Avşa Adası’nda Nerede Kalınır?

Yaz aylarında Ada otelleri konseptinde farklılığını gerek eğlence hayatının hızlılığı gerekse konumu itibari ile ortaya koyan Avşa Adası’nda kışın açık oteller de bulunmaktadır. Sayısı az olsa da kış aylarında Avşa’da açık restaurant ve cafe bulmanız da mümkündür. Ada’da kış aylarında hız kazanan inşaatçılık sektörünün çalışanları aslında gayet keyifli bir yaşamda sürebilirler. Yaz ayları için sezon Haziran ayı ortasında başlar Eylül ayı ortasına kadar devam eder. Bu zaman diliminde istediğiniz fiyatlarda otel veya apart bulmanız mümkündür. Tek yapmanız gereken sitemizden araştırma yapıp Avşa Adası Otelleri için rezervasyon yapmanızdır. Konum itibari ile Avşa’ya gelmeden önce mutlaka araştırma yapıp önceden rezervasyon yapmanızı da öneririz.

Avşa Adası’nda Otel veya Pansiyon Kiralamak?

Masmavi suları ve altınkumu ile size mükemmel bir tatil deneyimi yaşatan bu şirin tatil beldesi bilindiği üzere turizm kentidir. Avşa’da sezon hazırlıkları Mart-Nisan aylarında başlar. Eğer sizde bu güzel tatil kentinde bir otel sahibi olmak istiyorsanız bu zaman dilimlerinde adayı ziyaret edip bir apart,pansiyon yada otel satın alıp yada kiralayıp işletebilirsiniz.

logo-avsa-vip-2016

Avşa Adası Podyumda!

Diğer Tatil Rehberlerimiz;

avsa-island

avsa-tatil-rehberi-logo-1

Sosyal Ağlardan Bizi Takip Edebilirsiniz.

Önemli Bilgilendirme; “Avsavip.com” Avşa’da faaliyet gösteren otel, motel,pansiyon,apartların tanıtımı ile birlikte Avşa’ya konaklama için gelecek misafirler için bir tatil rehberidir.
Avsavip.com rehberlik amacı ile kurulmuş olup site içerisindeki işletme bilgileri işletmelerin izni ve beyanları doğrultusunda yayınlanmaktadır. İşletme yetkililerinin farklı yönlendirmeleri sonucu oluşabilecek mağduriyetlerinizden sitemiz sorumlu değildir. Avsavip.com sizin adınıza rezervasyon yapmaz sadece işletme tanıtımı gerçekleştirir. Web sitemizde yayınlanan yorumlar ziyaretçilerin kendi yorumlarıdır. Gönderilen tüm yorumların yayın hakkı gizlidir. Sitemap