Aşılı Ceviz Fidanı ve Ceviz Çeşitleri

Sağlık için son derece yararlı protein kaynağı cevizin çeşitlerinin olduğunu ve aşılama yöntemi ile üretiğini biliyor muydunuz? Ceviz çeşitleri ve aralarındaki farklar, kaliteli ceviz fidanı özellikleri ve ceviz fidanı temini hakkında sizler için yaptığımız araştırma yazımız.

Aşılı Ceviz Fidanı ve Ceviz Çeşitleri

Ceviz, beslenme yönünden ve sağlık açısından çok önemli bir meyvedir. Pasta ve bisküvilerin içerisinde, reçel ve helva yapımında, plastik ve kauçuk sektöründe, ilaç sanayinde, sucuk ve pestil gibi gıda ürünlerinin yapımında kullanılan ceviz ayrıca ağacından yapılan kerestenin çok kıymetli olmasından dolayı oymacılıkta da kullanılır. Ceviz ağacı kışın yapraklarını döken bir ağaç türüdür ilkbaharın sonuna doğru çiçeklenir 25 metreye kadar uzayabilen ceviz ağaçları vardır. Cevizin olgunlaşma zamanı Eylül ayını bulur. Bu yüzden sonbaharın hemen başı ceviz toplama zamanıdır. Vücuttaki yağ miktarını düzenlediği için diyet listelerinde sık sık görülür. Kolesterolü dengeleyici özelliği de vardır. Beyin üzerinde olumlu etkiler sağlayarak alzheimer gibi hastalıkları önlemeye yardımcı olur.

Ceviz Fidanı Çeşitleri Arasındaki Farklar

Ülkemizde iklim geçişleri ani değişikliklerle olduğu için coğrafi yapı olarak her bölgesi başka bir özellik göstermektedir. Örneğin Amerikan Menşeli chandler ceviz fidanı -30 ile artı 35 ceviz ağaçları derece sıcaklığa kadar dayanabilmektedir ama bahar mevsiminin başlangıcında tomurcuklar kapalı iken -3 derecede, çiçeklenme döneminde ise -1 dereceye kadar dayanabilir. Böyle durumlarda yabancı ceviz fidanları yerli ceviz fidanı çeşitlerine üstünlük gösterir. Yabancı çeşitler sert dokulu çeşitler olduğu için dirençleri yerli çeşitlere göre daha fazladır. Ağaç başına verimi daha fazladır. Farklı iklim ve coğrafyalara kolay uyum sağlamıştır. Randımanı yerli çeşitlere göre çok yüksektir ve bu sebeple ekonomik getirisi de yükselmektedir. Soğuklanma süreleri daha uzun olması nedeniyle bahar mevsiminde yaşanan erken donları rahatlıkla atlatabilirler.

Aşılı Ceviz Fidanı ve Ceviz Çeşitleri

Aşılı Ceviz Fidanı Özellikleri

Üretiminde verim almak istenen ceviz çeşitlerinin seçiminde; yapraklanma zamanları, döllenme biyolojileri, kurağa ve soğuğa dayanıklı olması, kaliteli meyveler veren bir cins olması gibi özelliklere dikkat edilmesi gerekmektedir. Ceviz yetiştiriciliğinin ilk adımı doğru fidan çeşidi seçmeyle başlar. Bu yüzden ceviz yetiştiriciliğine başlamadan önce fidan seçimi doğru yapılmalıdır.

Ceviz yetiştiriciliğine karar vermeniz halinde güvenilir ve kaliteli hizmet veren firmamızdan doğru ve uygun fidan seçimi için yardım isteyebilirsiniz. Tarım bakanlığından sertifikalı aşılı ceviz fidanı satışı için Vatan Fidancılık firmasına ulaşabilirsiniz. https://www.asilicevizfidanim.com adresinden hizmetlerini sürdüren Vatan Fidancılık web sitesinden firmaya ulaşabilir sipariş verebilirsiniz.

Son olarak unutulmamalıdır ki mutlu sonlar doğru başlangıçlar ile gelir.

https://www.fidansec.com/ceviz-fidani-fiyatlari

Bölgedeki Yakın Diğer Otel ve Pansiyonlar

Önerdiğimiz Oteller

0532 287 54 32

Lavinia Otel Yiğitler

0532 393 17 15

Cane Apart Avşa

0530 630 83 09

Seçkin Apart Avşa

0551 843 44 62

Güneysu Apart Avşa

0535 739 97 44

Yüksel Apart Avşa

0541 202 08 45

Alperen Apart Avşa

0507 570 70 03

Görkem Apart Avşa

0535 462 30 11

Erdi Apart Avşa

0542 829 07 70

Temel Motel 1 Avşa

avşa Adası Apartları
x