Ada Otelleri (Görmeniz gereken 5 büyük ada)

Ülkemizde coğrafi imkanlar dahilinde birçok ada ve bu adalarda konaklayabileceğiniz ada otelleri bulunmaktadır. Türkiye’deki 4 yanı su ile kaplı adalar denince akla Balıkesir Avşa Adası ve Marmara Adası, Çanakkale Gökçeada ve Bozcaada ile İstanbul Büyükada gelmektedir.
büyükadaBüyükada

Popüler ada otelleri arasında İstanbul Büyükada otelleri yer almaktadır. Özellikle İstanbul ve çevresinde yaşayan çiftlerin odak noktası haline gelen Büyükada otellerinde fiyatlar 80 TL ile 400 TL arası değişebilmektedir. Büyükada otellerine araştırma yapıp rezervasyon yapmanız önerilir. Büyükada’da bulunun popüler oteller; As Butik Otel, Yalı Butik Otel, Halikarnas Ada Butik Otel, Eskibağ Butik Otel’dir. Gerek konumu gerekse popülerliği ile dikkat çeken Büyükada otelleri hafta sonlarında çiftlerin hafta sonu kaçamağı için ilgi görmektedir.

avşa adası

Avşa Adası

İstanbul’a 3 saat mesafedeki Balıkesir’e bağlı Avşa Adası bahar ve yaz aylarında ailelerin tatili ve çiftlerin balayı için tercihi olmaktadır. Avşa Adası otel fiyatları 100 TL ile 150 TL, apart fiyatları ise 50-75 TL arasında kişi başı fiyatlarla değişmektedir. Popüler Avşa Adası Otelleri arasında Bahar Aqua Resort, Afissia Garden Hotel ve Altınkum Otel yer almaktadır. Bu 3 otel havuzlu olup adanın Güney cephesi Yiğitler Mevkii konumundadır.  Avşa Merkezdeki popüler tesisler ise Anı Motel, Nehir Deluxe Otel, Zeus Otel, Cane Motel’dir. Yaz aylarında açık olan otellerin haricinde Avşa Adası’nda kışın açık oteller de  yer almaktadır.

marmara adası

Marmara Adası

Balıkesir’in Avşa Adası’n yakın konumdaki bir diğer adası da Marmara Adası’dır. Marmara Denizi’nin güney batısı komundaki  Marmara Adası komşusu Avşa Adası’na nazaran daha sessiz ve sakindir. Adada eğlence kültürü yok denebilecek kadar azdır. Marmara Adası Dünya’da rutübeti olmayan 2 adadan biridir. Bol oksijenle havasıve bakirliğini bozmayan Marmara Adası dışarıdan göç kabul etmemektedir. Gökçeada’dan sonra ülkemizin en büyük adası olan Marmara Adası’na bağlı bir çok tatil köyü bulunmaktadır. Avşa Adası ve Yiğitler Köyü bunlardan birkaçıdır. Mermeri ile ünlü Marmara Adası’nda yaz kış açık bir çok otelde bulunmaktadır. Mola Butik Otel, Mermer Otel, Sunlight Otel, Ada Palas Otel adanın popüler otelleri arasında yer alır.

bozcaadaBozcaada

Türkiye’nin üçüncü büyük adası olan Bozcaada Ege ve Marmara Bölgesi’ni birleştiren kültürü ile Çanakkale’nin sevimli tatil beldesidir. Kış aylarında nüfusu düşen Bozcaada yaz aylarında turizmcilerin odak noktası olmaktadır. Bozcaada’ya Çanakkale Geyikli’den Gestaş arabalı vapur ile ulaşım sağlanabilmektedir. Bozcaada’ya ulaşım için feribot tarife saatleri hava şartlarına göre değişiklik göstermektedir. Bozcaada kurabiyesi, Şarap üretimi, şerbet ve adaya özgü reçelleri ile meşhurdur. Bozcaada otelleri arasında konaklama için Kalinda Otel, Posthane Otel, 19 oda Butik Otel, Ayapetro Hotel, Apollon Hotel, Bağban Otel, Hera Otel, Mavi Otel, Destina Hotel Bozcaada pansiyonları arasında Mauna Otel önerimiz olabilir.

gökçeada

Gökçeada

Özgün coğrafi yapısı, tarihi dokusu ile çağlara meydan okuyan Gökçeada’yı mutlaka gezmelisiniz. Buram buram tarih kokan Çanakkale’nin yaşam kenti Gökçeada’da konaklayabileceğiniz bir çok otel mevcuttur. Anemos Hotel, Ali Baba Apart Hotel, Kayabalı Hotel, Güvercin Garden Apart, Yeni Bademli Apart Gökçeada’daki oteller arasında temizlik ve konforu ile dikkat çekmektedir. Gökçeada’da otel fiyatları komşusu Bozcada’ya göre daha ekonomiktir.

Her karış toprağı altın olan cennet ülkemizin güzel adalarını sizler için keşfetmeye devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin.

Bölgedeki Yakın Diğer Otel ve Pansiyonlar

Önerdiğimiz Oteller

0532 448 22 63

Butik Apart Avşa

0530 630 83 09

Seçkin Apart Avşa

0530 047 03 30

Grand Avşa Beach Hotel

0507 949 18 39

Efe Suit Apart Avşa

0539 487 51 00

Lara Zeynep Apart Avşa

0537 039 57 54

Doğa Apart Avşa

0507 570 70 03

Görkem Apart Avşa

0536 990 56 56

Aytaç Apart Avşa

0541 202 08 45

Alperen Apart Avşa

0531 982 02 66

Nuray Apart Avşa